Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Aldersstandardiserte tall. Pr. 31.12.2010-2019 **). Prosent.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt9,59,59,59,39,49,49,59,610,010,3
Østfold12,012,212,612,613,013,013,013,313,914,0
Akershus6,96,86,76,56,66,66,76,87,17,3
Oslo7,17,17,06,86,86,76,66,67,07,3
Hedmark10,911,111,410,911,712,012,112,312,412,7
Oppland9,910,310,510,711,111,011,011,311,412,1
Buskerud8,28,28,07,98,08,18,28,69,19,6
Vestfold10,310,310,210,010,310,711,111,411,812,1
Telemark11,912,212,512,212,011,811,711,912,412,9
Aust-Agder11,812,112,212,112,412,713,013,213,514,3
Vest-Agder11,511,812,011,712,012,012,212,312,913,4
Rogaland7,97,97,87,97,97,98,08,38,89,0
Hordaland8,28,38,28,18,28,18,28,58,79,0
Sogn og Fjordane7,67,57,67,47,67,77,77,87,98,3
Møre og Romsdal8,38,48,58,28,48,48,68,89,19,4
Sør-Trøndelag9,910,010,09,89,79,89,910,1--
Nord-Trøndelag10,711,111,211,111,011,111,211,3--
Trøndelag--------10,811,1
Nordland11,611,811,911,711,611,611,611,812,312,8
Troms11,411,611,611,010,810,810,610,510,511,0
Finnmark11,711,611,711,210,910,610,310,410,911,3

Kvinner

2010201120122013201420152016201720182019
I alt11,011,111,211,011,211,211,311,511,912,3
Østfold13,714,014,514,515,015,015,015,416,216,3
Akershus8,58,48,38,18,28,28,38,58,89,0
Oslo8,18,07,97,77,87,67,57,68,08,4
Hedmark12,312,613,112,613,714,214,414,514,715,1
Oppland11,411,912,112,413,012,812,913,213,514,4
Buskerud9,59,59,49,29,59,69,710,110,711,4
Vestfold12,012,011,911,812,212,713,213,614,114,5
Telemark13,513,914,414,013,813,613,613,814,415,1
Aust-Agder13,513,914,114,014,414,715,015,315,516,6
Vest-Agder13,313,814,113,814,314,414,614,815,415,9
Rogaland9,49,49,49,59,69,79,710,010,710,9
Hordaland9,89,89,99,79,99,910,010,310,611,0
Sogn og Fjordane8,88,88,98,69,09,19,09,29,39,8
Møre og Romsdal10,110,310,510,310,510,711,011,111,612,1
Sør-Trøndelag11,812,012,011,811,812,012,212,4--
Nord-Trøndelag12,513,013,313,213,313,313,413,6--
Trøndelag--------13,213,6
Nordland13,613,914,013,913,913,913,914,114,715,4
Troms13,413,713,713,113,013,012,712,612,713,3
Finnmark12,912,913,012,512,211,811,511,512,212,8

Menn

2010201120122013201420152016201720182019
I alt8,18,07,97,77,77,77,87,98,18,4
Østfold10,410,510,710,711,011,011,011,211,711,7
Akershus5,45,35,15,05,15,15,25,25,55,6
Oslo6,26,26,15,95,95,85,75,86,06,2
Hedmark9,59,69,79,29,69,910,010,110,210,4
Oppland8,68,98,99,09,39,29,39,49,49,9
Buskerud7,07,06,86,66,66,76,77,17,47,9
Vestfold8,68,68,48,28,48,68,99,29,59,8
Telemark10,410,510,810,510,210,19,910,110,510,8
Aust-Agder10,210,410,310,210,410,711,011,211,512,1
Vest-Agder9,79,99,99,69,89,79,810,010,410,9
Rogaland6,56,46,46,36,36,36,46,67,07,2
Hordaland6,76,86,76,56,66,56,66,86,97,1
Sogn og Fjordane6,56,46,46,36,36,46,46,66,76,9
Møre og Romsdal6,76,76,66,36,46,46,56,66,77,0
Sør-Trøndelag8,08,18,17,87,77,87,87,8--
Nord-Trøndelag9,09,29,29,18,99,09,19,2--
Trøndelag--------8,48,7
Nordland9,810,09,99,69,49,59,59,610,010,4
Troms9,49,59,59,08,88,88,68,58,48,7
Finnmark10,510,410,510,19,89,59,39,49,69,9
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.