Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Aldersstandardiserte tall. Pr. 30.06.2012-2021 **). Prosent.

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt9,69,49,49,49,59,69,810,210,510,5
03 Oslo7,06,86,86,76,66,66,77,17,57,6
11 Rogaland7,87,87,87,97,98,18,48,99,09,2
15 Møre og Romsdal8,48,38,18,38,58,68,99,29,59,6
18 Nordland11,911,711,511,511,711,712,012,513,113,2
30 Viken8,68,48,68,68,78,89,19,59,69,6
34 Innlandet11,010,811,111,411,611,711,812,212,712,9
38 Vestfold og Telemark11,211,010,911,011,311,511,812,312,612,6
42 Agder12,111,811,812,212,412,612,913,514,014,2
46 Vestland8,18,07,98,08,18,28,48,78,98,9
50 Trøndelag10,310,310,010,010,310,310,611,011,211,3
54 Troms og Finnmark11,711,211,010,710,710,510,511,011,311,4

Kvinner

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt11,311,111,111,111,311,411,712,212,512,6
03 Oslo8,07,77,87,77,57,57,78,28,68,7
11 Rogaland9,49,49,59,69,79,910,210,811,011,2
15 Møre og Romsdal10,410,410,110,510,911,011,311,712,212,3
18 Nordland14,113,913,813,914,014,014,415,015,715,9
30 Viken10,310,110,310,210,410,510,911,411,611,6
34 Innlandet12,712,513,013,413,613,713,914,515,115,3
38 Vestfold og Telemark12,912,812,812,913,313,513,914,614,914,9
42 Agder14,113,913,914,414,814,915,215,816,516,7
46 Vestland9,79,69,69,79,89,910,310,510,810,9
50 Trøndelag12,412,312,112,212,512,613,013,513,713,9
54 Troms og Finnmark13,713,212,812,612,612,412,413,113,513,6

Menn

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt8,07,87,77,77,87,88,08,38,58,6
03 Oslo6,15,95,95,85,75,75,86,16,46,5
11 Rogaland6,36,26,26,36,36,46,87,17,27,3
15 Møre og Romsdal6,66,46,26,36,36,46,66,87,07,0
18 Nordland10,09,79,49,39,59,59,710,210,510,6
30 Viken7,16,96,96,97,07,17,47,67,87,8
34 Innlandet9,49,19,39,49,69,79,810,010,410,5
38 Vestfold og Telemark9,49,29,19,19,39,59,710,110,210,3
42 Agder10,19,99,810,010,210,410,611,211,511,7
46 Vestland6,66,56,46,46,56,66,76,97,17,1
50 Trøndelag8,48,38,08,08,18,18,38,68,78,8
54 Troms og Finnmark9,99,59,29,08,98,78,79,09,39,3
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.