Menn med foreldrepenger i løpet av året 2017, fordelt på dager. Fylke. Antall

FylkeI alt1-10 dager11-19 dager20 dager21-24 dager25 dager26-29 dager30 dager31-39 dager40-49 dager50 dager51-59 dager60 dager61-69 dager70 dager71 dager +
I alt55 3464 3534 1171 4091 9891 5871 8681 0333 6935 26722 3051 9804871 0863233 849
Østfold2 394224204501097283501622439297921336129
Akershus6 2334073981501891931661193384202 9492467812950401
Oslo8 1805314631832222251931374557033 43032213227387824
Hedmark1 4911349536483253229914065051726791
Oppland1 653131130348131712714316564865635482
Buskerud2 5382282036793841023518425697410120339149
Vestfold2 179213150728863683315721885386123410122
Telemark1 480137123427135612010915758245619370
Aust-Agder1 10610212430483752249612835347613541
Vest-Agder2 12221624470127721295219823959370425974
Rogaland6 0895255401842592432491344476542 312165377029241
Hordaland6 0654704091642081831691404106022 5181964712338388
Sogn og Fjordane1 149889931532845248712741652421470
Møre og Romsdal2 7652382436610282102482132881 07610910407141
Sør-Trøndelag3 6522612747411164119522203341 516161479522302
Nord-Trøndelag1 305114104344030593210011754945519453
Nordland2 065158143555545593312121390465243914137
Troms1 6421171173747375230891716954915278151
Finnmark6624140222421211133543011639462
Bosatt i utlandet5761814814101510323857103233321
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Fedrekvoten: 4 uker (20 dager) for barn født fom 1. april 1993, 5 uker (25 dager) fom 1. juli 2005, 6 uker (30 dager) fom 1. juli 2006, 10 uker (50 dager) fom 1. juli 2009, 12 uker (60 dager) fom 1. juli 2011, 14 uker (70 dager) fom 1. juli 2013 og 10 uker (50 dager) fom 1. juli 2014
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Menn med foreldrepenger i løpet av året 2017, fordelt på dager. Fylke. Prosent

FylkeI alt1-10 dager11-19 dager20 dager21-24 dager25 dager26-29 dager30 dager31-39 dager40-49 dager50 dager51-59 dager60 dager61-69 dager70 dager71 dager +
I alt100,07,97,42,53,62,93,41,96,79,540,33,60,92,00,67,0
Østfold100,09,48,52,14,63,03,52,16,810,238,83,30,91,40,35,4
Akershus100,06,56,42,43,03,12,71,95,46,747,33,91,32,10,86,4
Oslo100,06,55,72,22,72,82,41,75,68,641,93,91,63,31,110,1
Hedmark100,09,06,42,43,22,13,61,56,69,443,63,40,51,70,56,1
Oppland100,07,97,92,14,91,94,31,68,710,039,23,90,42,10,25,0
Buskerud100,09,08,02,63,73,34,01,47,210,138,44,00,81,30,45,9
Vestfold100,09,86,93,34,02,93,11,57,210,039,13,90,61,60,55,6
Telemark100,09,38,32,84,82,44,11,47,410,639,33,00,41,30,24,7
Aust-Agder100,09,211,22,74,33,34,72,28,711,631,94,20,51,20,53,7
Vest-Agder100,010,211,53,36,03,46,12,59,311,327,93,30,21,20,43,5
Rogaland100,08,68,93,04,34,04,12,27,310,738,02,70,61,10,54,0
Hordaland100,07,76,72,73,43,02,82,36,89,941,53,20,82,00,66,4
Sogn og Fjordane100,07,78,62,74,62,43,92,17,611,136,24,50,31,80,36,1
Møre og Romsdal100,08,68,82,43,73,03,71,77,710,438,93,90,41,40,35,1
Sør-Trøndelag100,07,17,52,03,01,83,31,46,09,141,54,41,32,60,68,3
Nord-Trøndelag100,08,78,02,63,12,34,52,57,79,042,13,40,41,50,34,1
Nordland100,07,76,92,72,72,22,91,65,910,343,83,11,21,90,76,6
Troms100,07,17,12,32,92,33,21,85,410,442,33,00,91,60,59,2
Finnmark100,06,26,03,33,63,23,21,75,08,245,52,40,51,40,69,4
Bosatt i utlandet100,03,12,41,42,41,72,61,75,66,69,91,70,54,00,555,7
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Fedrekvoten: 4 uker (20 dager) for barn født fom 1. april 1993, 5 uker (25 dager) fom 1. juli 2005, 6 uker (30 dager) fom 1. juli 2006, 10 uker (50 dager) fom 1. juli 2009, 12 uker (60 dager) fom 1. juli 2011, 14 uker (70 dager) fom 1. juli 2013 og 10 uker (50 dager) fom 1. juli 2014
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år