Nye mottakere av uføretrygd per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter fylke. Aldersstandardiserte tall. Året 2010-2019 **). Per tusen.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt9,810,69,98,010,79,99,610,311,911,9
Østfold15,513,916,812,816,713,412,714,319,011,7
Akershus6,56,16,15,88,27,37,47,89,48,1
Oslo5,87,26,55,77,65,95,77,110,010,1
Hedmark10,913,814,66,518,915,112,110,611,012,7
Oppland11,014,211,912,815,410,010,411,611,316,9
Buskerud8,08,16,56,79,58,58,511,312,012,8
Vestfold8,110,19,09,012,615,714,312,513,712,6
Telemark13,215,216,09,28,99,610,011,914,415,0
Aust-Agder12,714,311,610,314,715,814,612,612,219,4
Vest-Agder14,415,113,08,515,312,412,212,416,115,6
Rogaland8,88,37,98,68,18,47,99,312,48,9
Hordaland8,69,67,96,69,37,88,710,09,010,4
Sogn og Fjordane5,87,79,15,79,69,26,87,77,610,1
Møre og Romsdal8,810,39,97,310,49,310,19,210,411,7
Sør-Trøndelag11,611,810,58,19,912,011,210,9--
Nord-Trøndelag14,515,012,910,710,511,011,611,9--
Trøndelag--------12,612,7
Nordland12,615,313,111,311,913,212,413,416,417,4
Troms12,615,012,47,210,611,69,610,110,115,0
Finnmark13,813,014,57,89,99,68,312,115,614,8

Kvinner

2010201120122013201420152016201720182019
I alt11,112,612,19,713,311,911,512,314,514,4
Østfold16,516,320,314,820,415,414,417,122,414,1
Akershus7,47,37,67,210,39,09,09,611,69,8
Oslo6,38,07,36,58,96,36,68,011,711,6
Hedmark12,316,417,97,824,218,514,312,914,115,5
Oppland12,616,714,815,718,811,812,314,114,321,6
Buskerud8,79,77,88,012,310,09,713,514,615,7
Vestfold8,711,910,611,516,019,417,314,816,615,1
Telemark14,718,019,311,010,911,612,314,317,718,9
Aust-Agder14,617,614,612,417,918,817,614,014,024,6
Vest-Agder17,117,916,210,419,914,914,614,419,518,0
Rogaland10,010,19,710,710,610,49,711,115,710,4
Hordaland10,311,59,88,411,59,810,612,711,212,9
Sogn og Fjordane6,38,911,26,412,310,67,68,89,212,3
Møre og Romsdal10,713,613,29,513,712,913,512,014,215,5
Sør-Trøndelag14,014,412,910,113,115,014,513,7--
Nord-Trøndelag17,018,416,813,313,712,914,514,9--
Trøndelag--------16,115,8
Nordland14,518,316,514,815,615,815,216,620,122,4
Troms14,718,815,48,912,613,911,412,112,519,1
Finnmark14,814,516,58,411,39,99,213,118,417,0

Menn

2010201120122013201420152016201720182019
I alt8,68,87,96,48,28,17,98,49,49,5
Østfold14,511,613,510,913,211,511,011,715,99,5
Akershus5,65,04,64,66,25,86,06,07,36,5
Oslo5,46,45,84,96,45,54,96,38,48,7
Hedmark9,611,311,45,314,012,010,18,68,110,1
Oppland9,411,89,210,112,28,48,79,48,612,6
Buskerud7,36,55,25,66,87,17,49,39,510,2
Vestfold7,68,37,36,79,412,211,410,410,810,4
Telemark11,912,612,87,66,97,77,99,711,311,4
Aust-Agder11,111,28,88,311,613,111,911,310,614,6
Vest-Agder11,912,510,16,911,110,210,110,713,013,4
Rogaland7,76,76,26,75,96,66,37,79,57,5
Hordaland7,07,86,25,17,36,06,97,67,08,1
Sogn og Fjordane5,46,67,15,07,27,96,06,76,18,1
Møre og Romsdal7,17,37,15,37,46,17,26,77,08,4
Sør-Trøndelag9,39,58,36,47,09,28,28,3--
Nord-Trøndelag12,311,99,48,37,69,38,99,2--
Trøndelag--------9,59,9
Nordland11,012,610,08,28,510,99,910,713,013,0
Troms10,611,79,85,78,79,57,98,38,011,3
Finnmark12,911,812,87,38,69,27,511,313,012,9
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.