Nye mottakere av uførepensjon per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter kjønn og fylke. 2005-2014. Per 1000.

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt7,67,07,37,99,09,810,69,98,010,7
Østfold11,710,611,911,210,716,014,317,213,016,9
Akershus6,36,45,46,36,76,86,56,46,18,6
Oslo4,44,44,54,05,24,96,15,64,96,7
Hedmark9,57,88,67,79,111,914,615,57,119,8
Oppland7,96,78,28,49,212,015,312,713,516,1
Buskerud6,55,85,69,08,48,48,56,97,19,9
Vestfold9,17,57,57,88,28,610,69,59,513,3
Telemark10,07,911,312,113,113,815,716,39,58,9
Aust-Agder7,46,68,59,911,913,114,611,510,414,5
Vest-Agder6,67,05,68,08,613,814,712,68,314,9
Rogaland7,16,05,66,38,58,48,07,68,38,0
Hordaland5,23,85,37,09,78,49,47,86,59,0
Sogn og Fjordane5,45,16,67,47,56,38,29,55,910,0
Møre og Romsdal7,88,16,36,39,99,510,710,47,610,7
Sør-Trøndelag8,47,68,08,49,111,111,410,17,79,4
Nord-Trøndelag8,18,29,311,613,315,315,713,411,010,8
Nordland11,19,811,412,312,813,015,813,511,612,0
Troms10,511,311,410,711,412,514,912,47,210,5
Finnmark9,210,910,811,49,913,813,114,57,89,8

Kvinner

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt7,97,27,98,710,111,112,612,19,713,3
Østfold11,910,912,712,112,117,116,720,715,120,8
Akershus7,06,96,37,47,67,87,88,07,610,9
Oslo4,34,54,64,45,75,36,86,35,67,7
Hedmark10,18,28,77,910,013,517,519,28,625,4
Oppland8,66,48,79,39,914,118,016,016,619,8
Buskerud6,76,16,19,49,49,210,38,28,512,9
Vestfold9,88,08,68,28,99,112,611,312,017,0
Telemark10,07,811,612,614,415,318,520,011,311,0
Aust-Agder7,06,39,310,713,415,118,114,512,617,7
Vest-Agder6,17,15,99,110,216,417,415,610,019,3
Rogaland7,26,26,67,110,29,69,79,410,410,3
Hordaland5,73,95,88,011,410,111,29,68,111,2
Sogn og Fjordane5,24,76,37,98,46,89,511,86,713,0
Møre og Romsdal8,38,46,97,411,711,414,213,810,014,1
Sør-Trøndelag9,48,39,09,610,313,513,912,49,612,5
Nord-Trøndelag7,99,610,812,914,717,919,117,113,714,0
Nordland11,710,312,413,414,414,718,917,015,115,7
Troms10,811,712,412,612,714,418,415,28,712,5
Finnmark8,910,710,611,410,814,714,516,58,511,4

Menn

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt7,46,86,87,28,08,68,87,96,48,2
Østfold11,510,311,010,39,315,012,013,811,013,3
Akershus5,65,94,65,35,85,85,24,84,76,5
Oslo4,54,34,43,64,64,65,55,04,35,7
Hedmark9,07,38,57,58,310,411,812,15,714,5
Oppland7,46,97,77,58,610,212,79,710,612,8
Buskerud6,35,55,28,67,47,76,85,65,87,1
Vestfold8,47,06,57,47,58,08,77,87,09,9
Telemark10,08,011,011,611,912,413,013,07,87,0
Aust-Agder7,76,87,79,210,611,411,48,78,411,5
Vest-Agder6,96,95,37,07,211,512,29,86,710,8
Rogaland7,05,94,85,57,17,36,56,06,55,8
Hordaland4,83,74,96,18,16,87,76,15,07,1
Sogn og Fjordane5,65,46,97,06,75,87,17,45,27,4
Møre og Romsdal7,37,75,75,38,37,77,67,55,57,7
Sør-Trøndelag7,67,07,17,38,08,99,18,06,06,7
Nord-Trøndelag8,26,97,910,412,012,912,610,08,77,9
Nordland10,59,310,511,311,411,413,010,38,58,7
Troms10,310,910,69,010,210,711,89,95,98,7
Finnmark9,511,110,911,59,012,911,812,77,18,4
*) Nye uførepensjonister som andel av befolkningen som er under risiko for å bli ufør (dvs. per 1000-ikke uføre). Det er befolkningen 18-67 år fratrukket de som allerede er uføre. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Tallene for 2008 er pr. 30.11. Fra 2009-2011 er tallene inkl. mottakere av foreløpig uførestønad. Ordningen ble avviklet 1.1.2012.