Nye mottakere av uførepensjon per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter fylke. Aldersstandardiserte tall. Året 2005-2014 **). Per tusen.

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt7,67,07,37,99,09,810,69,98,010,7
Østfold11,210,311,510,810,415,513,916,712,716,6
Akershus6,06,15,26,16,46,56,26,15,88,2
Oslo5,25,25,44,86,25,97,26,75,87,9
Hedmark8,87,17,87,08,210,913,714,76,618,9
Oppland7,36,17,47,68,311,014,311,912,815,6
Buskerud6,05,35,28,47,98,08,16,66,89,5
Vestfold8,87,27,37,57,88,210,29,09,112,8
Telemark9,67,510,711,512,513,215,115,99,18,7
Aust-Agder7,26,48,29,711,612,814,511,410,314,4
Vest-Agder7,07,46,08,49,014,415,112,98,515,2
Rogaland7,56,46,06,69,08,88,37,98,68,1
Hordaland5,33,85,47,19,98,69,68,06,69,2
Sogn og Fjordane5,14,86,16,86,85,87,69,05,69,6
Møre og Romsdal7,47,65,95,89,28,910,29,97,310,4
Sør-Trøndelag8,77,98,38,89,511,611,910,58,19,8
Nord-Trøndelag7,67,78,710,812,514,515,012,810,610,5
Nordland11,09,711,212,012,412,515,213,111,311,8
Troms11,011,711,811,011,612,615,012,57,310,6
Finnmark9,811,411,111,810,113,813,214,57,89,9
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder som befolkningen i landet.