Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Pr. 31.12.2010-2019. Prosent.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt9,59,59,59,39,49,49,59,610,010,3
Østfold12,913,013,413,413,713,713,814,014,714,8
Akershus7,06,86,76,56,66,66,76,97,27,4
Oslo5,75,65,55,45,45,35,25,35,65,9
Hedmark12,312,512,912,313,013,313,413,413,613,8
Oppland11,011,411,611,812,112,112,012,212,413,0
Buskerud8,78,68,48,28,48,48,58,99,410,0
Vestfold10,910,910,810,610,911,311,812,112,512,9
Telemark12,913,213,513,212,912,712,612,813,313,8
Aust-Agder12,412,612,712,612,913,213,513,814,014,8
Vest-Agder11,211,511,711,411,811,812,012,112,613,1
Rogaland7,27,27,27,37,47,57,68,08,58,7
Hordaland7,98,07,97,77,87,87,98,28,48,7
Sogn og Fjordane8,08,08,17,98,18,28,18,38,48,7
Møre og Romsdal8,88,99,08,78,88,99,19,29,59,8
Sør-Trøndelag9,59,69,59,39,29,39,59,6--
Nord-Trøndelag11,612,012,111,911,911,911,912,0--
Trøndelag--------10,610,9
Nordland12,712,912,912,612,512,512,512,613,113,6
Troms11,711,911,811,211,011,010,710,610,611,0
Finnmark12,112,112,211,711,311,010,610,611,111,6

Kvinner

2010201120122013201420152016201720182019
I alt11,011,111,211,011,211,211,311,511,912,3
Østfold14,815,015,615,516,016,016,016,417,317,4
Akershus8,68,48,38,18,38,38,38,68,99,1
Oslo6,46,36,26,06,16,05,96,06,36,7
Hedmark14,014,314,914,415,515,916,016,016,216,5
Oppland12,713,313,513,814,314,214,214,414,715,6
Buskerud10,010,09,89,710,010,010,110,611,211,9
Vestfold12,812,812,712,613,113,714,214,615,115,5
Telemark14,715,215,615,215,014,914,715,015,516,2
Aust-Agder14,114,514,814,715,115,515,816,116,317,4
Vest-Agder13,113,513,813,614,114,214,414,515,115,6
Rogaland8,68,68,68,88,99,19,29,610,410,6
Hordaland9,39,59,59,39,59,49,59,910,210,6
Sogn og Fjordane9,39,39,59,29,69,89,69,89,910,4
Møre og Romsdal10,711,011,211,011,111,411,711,812,212,7
Sør-Trøndelag11,511,611,611,311,411,511,711,9--
Nord-Trøndelag13,614,114,414,314,314,314,414,5--
Trøndelag--------13,013,4
Nordland14,715,015,215,015,115,015,015,215,716,4
Troms13,814,114,113,513,313,312,912,812,913,5
Finnmark13,213,313,513,012,712,311,911,912,513,2

Menn

2010201120122013201420152016201720182019
I alt8,18,07,97,77,77,77,87,98,18,4
Østfold11,011,111,311,311,511,511,611,712,212,2
Akershus5,55,35,15,05,15,15,25,25,55,7
Oslo5,05,04,94,74,74,64,64,74,95,1
Hedmark10,710,810,910,210,610,810,810,911,011,2
Oppland9,49,79,79,810,110,010,010,110,110,5
Buskerud7,47,27,06,86,86,86,97,37,68,1
Vestfold9,19,08,98,68,89,09,49,610,010,3
Telemark11,211,311,511,210,910,710,610,711,111,4
Aust-Agder10,610,810,710,610,811,111,311,511,812,4
Vest-Agder9,49,69,79,49,69,69,79,810,310,8
Rogaland6,05,95,95,95,96,06,16,46,87,0
Hordaland6,56,56,46,26,36,26,46,56,76,9
Sogn og Fjordane6,96,96,86,76,76,86,86,97,07,2
Møre og Romsdal7,17,16,96,66,76,66,76,97,07,2
Sør-Trøndelag7,77,77,67,47,37,37,37,4--
Nord-Trøndelag9,810,09,99,79,69,69,69,7--
Trøndelag--------8,28,5
Nordland10,710,810,710,410,110,210,110,210,611,0
Troms9,79,89,79,18,98,98,68,58,48,7
Finnmark11,111,011,010,510,19,89,49,59,810,1
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.