Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Pr. 31.03.2013-2022. Prosent.

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt9,59,39,39,59,59,710,110,410,510,5
03 Oslo5,55,55,45,35,35,45,76,06,26,2
11 Rogaland7,27,37,47,57,78,18,68,88,99,0
15 Møre og Romsdal8,98,68,78,99,19,39,59,89,910,0
18 Nordland12,812,612,412,612,612,713,213,714,013,8
30 Viken8,88,88,88,99,09,39,79,99,99,9
34 Innlandet12,112,112,612,812,812,913,113,613,814,0
38 Vestfold og Telemark11,911,711,712,012,212,512,913,313,413,4
42 Agder12,011,912,112,512,712,813,413,914,214,3
46 Vestland8,07,87,87,98,08,38,58,78,88,8
50 Trøndelag10,310,010,010,210,210,410,711,011,011,1
54 Troms og Finnmark11,811,411,111,010,810,711,011,411,511,6

Kvinner

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt11,111,011,111,311,411,612,012,412,512,6
03 Oslo6,26,26,16,06,06,06,46,87,07,0
11 Rogaland8,78,88,99,19,49,810,410,610,811,0
15 Møre og Romsdal11,110,811,011,511,711,912,312,712,912,8
18 Nordland15,115,015,015,115,115,315,916,516,916,8
30 Viken10,510,510,610,710,811,211,711,912,012,0
34 Innlandet14,114,314,915,115,215,215,716,316,516,8
38 Vestfold og Telemark13,913,713,914,314,514,815,415,916,016,0
42 Agder14,114,014,414,815,115,215,816,416,817,0
46 Vestland9,59,49,49,69,710,010,210,610,610,6
50 Trøndelag12,512,212,212,512,512,813,213,513,613,7
54 Troms og Finnmark13,813,313,113,012,812,713,213,613,813,9

Menn

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt7,97,77,77,87,88,08,28,48,58,5
03 Oslo4,84,84,74,74,64,75,05,25,45,5
11 Rogaland5,85,95,96,06,26,56,97,07,17,2
15 Møre og Romsdal6,86,56,66,66,76,97,07,27,37,3
18 Nordland10,610,310,010,210,210,310,711,011,211,0
30 Viken7,17,17,17,27,37,57,88,08,07,9
34 Innlandet10,210,110,310,510,510,610,711,111,211,4
38 Vestfold og Telemark9,99,79,69,810,010,110,510,810,810,8
42 Agder10,09,810,010,310,510,611,111,411,711,7
46 Vestland6,56,36,36,46,56,76,87,07,07,0
50 Trøndelag8,38,07,98,08,08,18,48,68,68,6
54 Troms og Finnmark10,09,69,39,29,08,99,09,39,49,4
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.