Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Pr. 31.03.2011-2020. Prosent.

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt9,59,79,59,39,39,59,59,710,110,4
03 Oslo5,75,75,55,55,45,35,35,45,76,0
11 Rogaland7,27,27,27,37,37,57,78,18,68,8
15 Møre og Romsdal8,89,08,98,68,78,99,19,39,59,8
18 Nordland12,613,112,812,512,412,612,512,713,213,7
30 Viken8,99,08,88,88,88,99,09,39,79,9
34 Innlandet11,712,312,112,112,612,812,812,913,113,6
38 Vestfold og Telemark11,712,011,911,711,712,012,212,512,913,3
42 Agder11,712,212,011,912,112,512,712,813,413,9
46 Vestland7,98,07,97,87,87,98,08,38,48,7
50 Trøndelag10,210,410,310,010,010,210,210,410,711,0
54 Troms og Finnmark12,012,211,811,411,111,010,810,711,011,4

Kvinner

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt11,011,311,111,011,111,311,411,612,012,4
03 Oslo6,46,46,26,26,16,06,06,06,46,8
11 Rogaland8,58,68,78,88,99,19,49,810,410,6
15 Møre og Romsdal10,711,211,110,811,011,511,711,912,312,7
18 Nordland14,715,315,115,015,015,115,115,315,916,5
30 Viken10,510,710,510,510,610,710,811,211,711,9
34 Innlandet13,414,214,114,314,915,115,215,215,716,3
38 Vestfold og Telemark13,613,913,913,713,914,314,514,815,415,9
42 Agder13,514,314,114,014,414,815,115,215,816,4
46 Vestland9,49,59,59,49,49,69,710,010,210,6
50 Trøndelag12,212,512,412,212,212,412,512,813,213,5
54 Troms og Finnmark13,814,213,813,313,113,012,712,713,213,6

Menn

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt8,18,17,97,77,77,87,88,08,28,4
03 Oslo5,05,04,84,84,74,64,64,74,95,2
11 Rogaland6,05,95,85,95,96,06,26,56,97,0
15 Møre og Romsdal7,07,06,86,56,66,66,76,97,07,2
18 Nordland10,710,910,610,210,010,210,210,310,711,0
30 Viken7,47,37,17,17,17,27,37,57,87,9
34 Innlandet10,110,410,210,110,310,510,510,610,711,1
38 Vestfold og Telemark10,010,09,99,79,69,89,910,110,510,7
42 Agder10,010,210,09,810,010,310,510,611,111,4
46 Vestland6,66,66,56,36,36,46,56,76,87,0
50 Trøndelag8,48,48,38,07,98,08,08,18,38,5
54 Troms og Finnmark10,210,410,09,69,39,28,98,99,09,3
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.