Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Pr. 30.06.2012-2021. Prosent.

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt9,69,49,49,49,59,69,810,210,510,5
03 Oslo5,65,45,55,45,35,35,45,86,16,2
11 Rogaland7,27,27,37,47,57,88,28,78,89,0
15 Møre og Romsdal8,98,88,58,89,09,19,39,69,910,0
18 Nordland13,012,712,512,512,612,512,813,313,914,0
30 Viken8,98,78,98,88,99,09,49,810,09,9
34 Innlandet12,312,112,312,612,812,812,913,313,713,9
38 Vestfold og Telemark12,011,811,711,812,112,212,613,113,313,4
42 Agder12,212,011,912,312,612,713,013,614,014,3
46 Vestland7,97,97,87,87,98,08,38,58,88,8
50 Trøndelag10,410,310,110,010,210,210,510,811,011,1
54 Troms og Finnmark12,211,711,311,111,010,710,711,111,511,5

Kvinner

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt11,311,111,111,111,311,411,712,212,512,6
03 Oslo6,36,16,26,16,06,06,16,66,97,0
11 Rogaland8,68,78,89,09,29,59,910,510,710,9
15 Møre og Romsdal11,111,110,811,111,611,612,012,312,812,9
18 Nordland15,315,114,915,015,115,115,416,016,716,9
30 Viken10,710,410,610,610,710,811,311,812,012,0
34 Innlandet14,314,114,614,915,115,215,315,816,416,6
38 Vestfold og Telemark14,013,813,813,914,414,614,915,616,016,0
42 Agder14,214,114,014,614,915,115,316,016,616,9
46 Vestland9,59,49,49,59,59,710,110,310,610,6
50 Trøndelag12,412,412,212,212,512,612,913,313,613,7
54 Troms og Finnmark14,213,613,313,113,012,712,713,313,713,8

Menn

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt8,07,87,77,77,87,88,08,38,58,6
03 Oslo5,04,84,84,74,64,74,85,05,35,5
11 Rogaland5,95,85,95,96,16,26,66,97,07,2
15 Møre og Romsdal6,96,76,56,66,76,76,97,17,27,3
18 Nordland10,810,510,210,110,310,210,410,811,211,2
30 Viken7,37,17,17,17,27,37,67,88,08,0
34 Innlandet10,410,110,210,310,510,510,610,811,111,3
38 Vestfold og Telemark10,09,89,79,79,810,010,210,610,810,8
42 Agder10,210,09,910,110,310,510,711,211,611,7
46 Vestland6,56,46,36,36,46,56,76,87,07,0
50 Trøndelag8,48,28,07,98,18,08,18,48,68,6
54 Troms og Finnmark10,39,89,59,39,18,98,99,19,49,4
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.