Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Aldersstandardiserte tall. Pr. 31.03.2013-2022 **). Prosent.

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt9,59,39,39,59,59,710,110,410,510,5
03 Oslo6,96,86,76,76,66,77,07,47,57,6
11 Rogaland7,87,87,87,98,18,38,99,09,19,2
15 Møre og Romsdal8,48,18,28,58,68,89,19,49,59,6
18 Nordland11,811,611,411,711,711,912,412,913,213,0
30 Viken8,58,58,58,68,89,09,49,69,69,6
34 Innlandet10,810,911,311,611,711,812,112,612,813,0
38 Vestfold og Telemark11,110,910,911,211,411,712,212,512,612,6
42 Agder11,911,712,012,412,612,813,313,814,114,2
46 Vestland8,17,98,08,18,28,48,68,88,98,9
50 Trøndelag10,310,110,010,210,310,510,911,111,211,3
54 Troms og Finnmark11,411,010,810,710,610,510,911,211,411,4

Kvinner

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt11,111,011,111,311,411,612,012,412,512,6
03 Oslo7,87,87,77,67,57,68,18,58,78,7
11 Rogaland9,49,59,59,79,910,110,810,911,111,2
15 Møre og Romsdal10,410,110,410,811,011,211,612,112,312,3
18 Nordland13,913,813,814,014,014,214,915,515,815,7
30 Viken10,110,110,210,310,510,811,311,511,611,6
34 Innlandet12,512,713,313,613,713,914,314,915,215,5
38 Vestfold og Telemark12,912,712,813,213,413,814,414,814,915,0
42 Agder14,013,814,214,714,915,115,716,316,616,9
46 Vestland9,79,69,69,89,910,210,510,810,810,9
50 Trøndelag12,412,112,212,512,612,913,413,713,814,0
54 Troms og Finnmark13,312,912,612,612,412,412,913,313,613,7

Menn

 2013201420152016201720182019202020212022
I alt7,97,77,77,87,88,08,28,48,58,5
03 Oslo6,05,95,85,75,75,86,06,36,56,5
11 Rogaland6,36,36,26,36,46,77,17,27,37,3
15 Møre og Romsdal6,56,26,36,36,46,66,76,97,07,1
18 Nordland9,89,59,29,59,59,710,110,410,610,4
30 Viken6,96,96,97,07,17,37,67,77,87,7
34 Innlandet9,29,19,49,69,79,89,910,310,510,6
38 Vestfold og Telemark9,39,19,19,29,49,610,010,210,310,3
42 Agder10,09,79,910,210,410,511,011,411,611,6
46 Vestland6,66,46,46,56,66,76,97,07,17,1
50 Trøndelag8,38,17,98,18,28,28,58,78,88,8
54 Troms og Finnmark9,69,29,09,08,88,79,09,29,39,3
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.