Mottakere av uføretrygd som andel av befolkningen *), etter fylke og kjønn. Aldersstandardiserte tall. Pr. 31.03.2011-2020 **). Prosent.

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt9,59,79,59,39,39,59,59,710,110,4
03 Oslo7,17,16,96,86,76,76,66,77,07,4
11 Rogaland7,97,87,87,87,87,98,18,38,99,0
15 Møre og Romsdal8,38,58,48,18,28,48,68,89,19,4
18 Nordland11,612,011,811,511,411,611,711,912,412,9
30 Viken8,68,78,58,58,58,68,79,09,49,6
34 Innlandet10,511,010,810,911,311,611,711,812,112,6
38 Vestfold og Telemark11,011,211,110,910,911,211,411,712,212,5
42 Agder11,712,111,911,712,012,412,612,813,313,8
46 Vestland8,18,28,17,98,08,18,28,48,68,8
50 Trøndelag10,210,410,310,010,010,210,310,510,911,1
54 Troms og Finnmark11,511,811,411,010,810,710,510,510,911,2

Kvinner

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt11,011,311,111,011,111,311,411,612,012,4
03 Oslo8,08,07,87,87,77,67,57,68,18,5
11 Rogaland9,39,49,49,59,59,79,910,110,810,9
15 Møre og Romsdal10,110,610,410,110,410,811,011,211,612,1
18 Nordland13,514,113,913,813,814,014,014,214,915,5
30 Viken10,110,310,110,110,210,310,510,811,311,5
34 Innlandet11,812,612,512,713,313,613,713,914,314,9
38 Vestfold og Telemark12,612,912,912,712,813,213,413,814,414,8
42 Agder13,414,213,913,814,214,614,915,115,716,3
46 Vestland9,79,79,79,69,69,89,910,210,510,8
50 Trøndelag12,112,412,412,112,212,512,612,913,413,7
54 Troms og Finnmark13,413,813,312,912,612,612,412,412,913,3

Menn

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt8,18,17,97,77,77,87,88,08,28,4
03 Oslo6,26,26,05,95,85,75,65,86,06,3
11 Rogaland6,56,46,36,36,26,36,46,77,17,2
15 Møre og Romsdal6,76,76,56,26,36,36,46,66,76,9
18 Nordland9,810,09,89,49,29,59,59,610,110,4
30 Viken7,17,16,96,96,97,07,17,37,67,7
34 Innlandet9,19,49,29,19,49,69,79,89,910,3
38 Vestfold og Telemark9,49,49,39,19,19,29,49,610,010,2
42 Agder9,910,29,99,79,910,210,410,511,011,4
46 Vestland6,76,76,66,46,46,56,66,76,97,0
50 Trøndelag8,48,58,38,17,98,18,18,28,58,7
54 Troms og Finnmark9,89,99,69,29,09,08,88,79,09,2
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.