Mottakere av uførepensjon som andel av befolkningen *), etter kjønn og fylke. Pr. 31.12.2005-2014 **). Prosent.

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt10,210,09,89,69,59,59,59,59,39,4
Østfold12,712,612,612,612,512,813,013,313,213,6
Akershus7,87,67,47,37,17,06,86,66,56,6
Oslo7,26,86,66,25,95,75,65,65,45,5
Hedmark13,413,112,812,612,312,312,512,812,313,0
Oppland11,711,511,211,110,911,011,411,611,712,2
Buskerud9,39,08,68,78,78,78,68,48,28,4
Vestfold12,311,911,611,311,010,910,910,810,611,0
Telemark12,712,412,512,612,712,913,113,413,012,8
Aust-Agder13,012,612,312,312,212,312,512,612,512,8
Vest-Agder12,412,011,511,210,911,211,511,611,411,7
Rogaland7,97,77,47,27,27,27,27,27,27,3
Hordaland8,48,07,87,77,87,87,97,97,77,8
Sogn og Fjordane8,78,58,48,48,28,08,08,17,98,0
Møre og Romsdal9,59,49,18,98,88,88,98,98,78,8
Sør-Trøndelag10,29,99,79,69,49,59,69,59,29,2
Nord-Trøndelag11,111,010,811,011,211,611,912,011,911,8
Nordland12,812,712,712,712,612,612,812,812,612,4
Troms11,911,911,911,811,611,711,911,811,211,0
Finnmark12,512,512,612,412,112,112,112,111,711,3

Kvinner

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt11,811,611,311,211,011,011,111,211,011,2
Østfold14,514,414,514,514,414,815,015,515,415,9
Akershus9,59,39,09,08,78,58,48,38,18,3
Oslo8,07,67,37,06,66,46,36,36,16,3
Hedmark15,214,914,514,313,914,014,314,814,415,5
Oppland13,413,112,912,712,512,713,213,613,814,4
Buskerud10,810,410,110,110,110,010,09,89,710,0
Vestfold14,213,913,513,212,912,712,812,712,613,2
Telemark14,814,414,414,414,514,715,115,515,114,9
Aust-Agder14,714,314,014,013,914,114,514,714,615,0
Vest-Agder14,513,913,413,012,713,113,513,813,514,1
Rogaland9,08,88,78,58,58,58,68,68,88,9
Hordaland10,09,59,29,19,39,39,59,59,39,4
Sogn og Fjordane10,19,89,79,79,59,39,29,49,29,6
Møre og Romsdal11,411,311,010,810,710,711,011,110,911,1
Sør-Trøndelag12,211,811,611,511,311,511,611,611,311,3
Nord-Trøndelag12,812,712,713,013,113,514,014,314,214,2
Nordland15,114,914,814,814,714,614,915,115,015,0
Troms14,014,014,013,913,713,814,114,113,513,3
Finnmark13,613,613,513,313,113,213,413,513,012,7

Menn

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt8,78,58,38,18,08,18,07,97,77,7
Østfold10,910,810,810,810,610,911,011,211,111,4
Akershus6,05,95,75,65,55,45,25,04,95,0
Oslo6,46,05,85,45,15,05,04,94,84,8
Hedmark11,711,411,111,010,610,610,710,810,210,6
Oppland10,19,99,79,59,39,39,69,79,810,1
Buskerud7,87,67,37,47,37,47,27,06,86,8
Vestfold10,310,09,69,59,19,18,98,88,68,8
Telemark10,710,610,710,910,911,111,211,411,010,8
Aust-Agder11,411,010,710,610,510,610,710,610,510,7
Vest-Agder10,510,29,79,59,19,39,59,69,39,5
Rogaland6,76,56,26,05,95,95,95,85,85,9
Hordaland6,96,66,46,46,46,46,46,46,26,2
Sogn og Fjordane7,37,27,37,37,06,86,86,86,66,7
Møre og Romsdal7,77,77,47,27,17,17,06,96,66,6
Sør-Trøndelag8,48,17,97,87,67,67,67,67,37,2
Nord-Trøndelag9,59,29,09,19,39,710,09,89,79,5
Nordland10,710,610,710,710,710,710,710,710,310,0
Troms9,99,99,99,89,69,79,79,69,18,9
Finnmark11,411,511,711,611,111,110,910,910,410,0
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Tallene for 2008 er pr. 30.11. Fra 2009-2011 er tallene inkl. mottakere av foreløpig uførestønad. Ordningen ble avviklet 1.1.2012.