Kameraovervåking hos Nav Ullensvang, lokasjon Odda
Vi har kameraovervåking ved Nav Ullensvang i Odda. Dette har vi for å sikre våre besøkende og ansatte, beskytte liv, helse og andre driftskritiske og materielle verdier.
Overvåkingen har med sikkerhet å gjøre og har ikke konsekvenser for saksbehandlingen. Kamera er satt opp etter lover og regler for kameraovervåking og personvern.
Det betyr at overvåkingen er avgrenset til det som er nødvendig for å oppnå formålet om å ivareta sikkerheten ved Nav-kontoret.
Det blir ikke gjort opptak eller overført lyd, men det blir overført direktebilde til skjerm.
Du kan være trygg på at områder som blir overvåket i Nav-kontoret er tydelig merket. Det er ingen kameraovervåking i samtalerommene.
Du har rett til å protestere på kameraovervåkingen, men dersom du motsetter deg kameraovervåkingen, vil du ikke kunne ha fysiske møter ved Nav Ullensvang, Odda.
I noen tilfeller kan det være en mulighet å møtes på andre lokasjoner, for eksempel Jondal eller Kinsarvik.
Lovgrunnlaget for overvåking er rettmessig interesse ut fra sikkerhetshensyn, etter EUs personvernforordning (GDPR) artikkel 6 (1) f. Vi har gjort personvernvurderinger slik vi er pålagt, og dokumentert avveiinger av interesser. Vi har kommet frem til at Nav sitt behov for å sikre besøkende, ansatte og eiendom veier tyngre enn hensynet til personvernet til dem som oppholder seg i det overvåkede området i vårt kontor.
Kameraovervåking blir gjort så hensynsfullt som mulig. Vi har gjort tiltak for at ingen uvedkommende skal se skjermbilder. Vi håper våre besøkende opplever det som trygt at vi har god oversikt i Nav-kontoret.
Les mer om rettighetene dine:
På disse nettsidene finner du også kontaktinformasjon til personvernombud og behandlingsansvarlige.
Vennlig hilsen Nav Ullensvang