Møtereferat 27. mars 2025
Referat fra møte i brukerutvalget for Nav bilsenter Vest-Norge.
Sak 01/25 Velkommen
Sak 02/25 Orienteringssaker fra Nav bilsenter Vest-Norge
Informasjon ved avdelingsleder Øivind Vabø og ansatte ved bilsenteret.
Bemanningssituasjon på Nav bilsenter Vest-Norge
Høsten 2024 startet vi prosessen med å ansette nye medarbeidere. Vi har nå ansatt to nye jurister som starter i løpet av mai og juni, og en formidler som starter i april. I oktober får vi tilbake en ansatt som nå er i permisjon. Da vil vi være fulltallige, det vil si åtte ansatte i tillegg til avdelingsleder.
Vest-Norge har lengre behandlingstid enn de andre bilsentrene. Bilsentrene jobber ulikt, og derfor vil det ikke nødvendigvis hjelpe på effektiviteten å få hjelp fra andre bilsentre. Sentrene skal egentlig være «ett bilsenter på flere lokasjoner». Men fordi vi har ulik bemanning må vi likevel jobbe på forskjellige måter.
Det ble samtale og diskusjon rundt bemanning på bilsenteret. Lav bemanning gjør at brukerne må vente lenger på stønaden. Representantene diskuterte om de bør ta det opp i egne organisasjoner, dersom bilsenteret i Bergen har for lav bemanning i forhold til folketall.
Fra 1. mars har alle bilsentrene telefontid alle hverdager. Frem til 1. oktober skal i tillegg alle sentrene være med og svare på telefoner fra hele landet. Dette innebærer betydelig merarbeid for oss i Bergen. Fra 1. oktober blir bilsentrene med i den nye svartjenesten for hjelpemiddelsentralene, med ett telefoner og like telefontid for hele landet.
Ventetider i bilsaker
Behandlingstid på søknader (vedtak) er lengre enn vanlig.
På formidling (ombygging og tilpassing) har vi rundt 60-70 saker som venter, der brukerne har fått innvilget stønad til kassebil. Når vi i dag får inn en ny sak til formidling, vil det nok gå rundt 9-10 måneder før vi begynner å behandle saken. Da starter vi med et utredningsmøte. Etter det regner vi at det tar ca. et år før bilen er klar til utlevering. Inkludert i denne tiden er 5-6 måneder som det tar fra vi bestiller en bil i utlandet, til vi har bilen hos oss. Dette har vi ingen mulighet til å påvirke, og det er likt for hele landet.
Hos bilombyggerne er det ikke så lang ventetid.
Ny avtale for biler
Fristen er nå gått ut for å levere anbud til ny avtale for biler som skal gjelde fra 1. november. Vi vet sannsynligvis mer om den nye avtalen på neste møte i utvalget.
Vil gjerne ha el-bil inn i avtalen, selv om vi i dag ikke vet hvordan vi skal bygge den om.
Hjelpemiddelmesse i Førde
Det er hjelpemiddelmesse i Førde onsdag 4. juni. Nav bilsenter Vest-Norge vil være til stede.
Det blir ikke hjelpemiddelmesse i Bergen i 2025.
Evaluering av bilsenterordningen
Nav bilsenter Vest-Norge har nå levert rapport som skal være med å danne grunnlag for evalueringen av bilsenterordningen. Det er 14 år siden ordningen ble etablert, og man skal se hvordan sentrene jobber i forhold til hverandre.
Avdelingsleder Øivind Vabø undersøker om representantene kan få innsyn i rapporten.
Sak 03/25 Forsikring på bil
Meldt inn fra FFO ved Einar Georg Johannessen.
Innmeldt sak med spørsmål om økonomi rundt forsikring på bil når man har bilstønad fra Nav. Forsikringen dekker ikke motorhavari når bilen er eldre enn 10 år. Kan man få unntak hos forsikringsselskapene for trygdefinansierte biler?
Dette er et spørsmål organisasjonene selv må ta opp med forsikringsselskapene eller melde videre til sentralt brukerutvalg. Representantene kommenterer at også Nav burde løfte problemstillingen.
Hva skjer overfor Nav hvis bilen havarerer og man ikke reparerer den. Hva hvis f.eks. brukeren selv ikke har økonomi til å koste reparasjonen?
Bilsenteret svarer at vurderinger i slike tilfeller skal være «til brukers gunst». I en slik situasjon vil man neppe regne underverdi og erstatning. Hvis bilen er dårlig vedlikeholdt kan det bli aktuelt, men ved et havari som ikke skyldes manglende vedlikehold, vil det neppe få konsekvenser for brukeren.
Man kan kjøpe egen forsikring på bilmotor uten tidsbegrensning, i tillegg til vanlig bilforsikring.
Sak 04/25 Rullestolfeste
Meldt inn fra FFO ved Egil Hope.
Kan man få andre rullestolfester enn Dahl Docking?
Bilsenteret svarer at vi i dag ikke har noen produkt som er bedre egnet enn Dahl.
Det er bra at det er kommet et feste som kan brukes i de fleste biler. Rullestolfestene har alltid vært følsomme for slitasje. Det skal lite slitasje eller endring i forhold til, før festet ikke fungerer optimalt.
Sak 05/25 Økonomi og oppgjør for bil i gruppe 2
Meldt inn fra FFO ved Egil Hope.
Spørsmål om takst, oppgjør, sletting av gjeld mm ved innlevering av bil etter brukstid på elleve år.
Når man har hatt bilen i 11 år kan man velge å kjøpe ut bilen eller levere den inn. Hvis man ønsker å kjøpe bilen, bestiller Nav bilsenter takst hos NAF eller Viking, og brukeren leverer bilen til taksering. Når taksten foreligger kan man velge om man vil kjøpe eller levere inn bilen. Nav bilsenter dekker kostnadene til taksering, og ferdig takst blir sendt til bilsenteret.
Hvis brukeren vil levere inn bilen, kontakter Nav bilsenter Stadssalg AS, som henter bilen, vanligvis hjemme hos brukeren.
Nav bilsenter hjelper med eierskifteprosessen. Brukeren må huske å ta ut eventuell bombrikke, sjekke at det følger to sett dekk med bilen og at den ellers ser ryddig og ordentlig ut. Så takserer bilen hos bilsenteret inkl. vurdering av underverdi.
Bilen selges som den er, med ekstrautstyr. Taksten viser hva det vil koste å demontere utstyret. Hvis Nav bilsenter vurderer at utstyret kan gjenbrukes, hender det at det blir tatt ut før salg.
Alle bilene selges som reparasjonsobjekt, og kjøperen kjøper på eget ansvar.
Sak 06/25 Eventuelt
Nyhetsbrev
Siden 2021 har vi sendt ut nyhetsbrev hver måned. Denne våren begynner Nav hjelpemidler og tilrettelegging med nyhetsbrev som skal gå til hele landet. Vi avslutter derfor det lokale brevet.
Det nye brevet vil bli sendt via abonnementsordning, akkurat som det lokale brevet. De som abonnerer på brevet fra Bergen vil om kort tid få informasjon om hvordan de kan abonnere på det nye brevet.
De som har hatt ansvar for det lokale brevet fra hjelpemiddelsentralen i Bergen, skal være med og jobbe med nyhetsbrevet som skal sendes til hele landet.
Digital løsning for reiseregning
Vi går over til digital løsning for å sende reiseregning. Medlemmene som er på møte, vil få tilsendt e-post med informasjon de neste ukene; e-post med lenke til pålogging til digital løsning og e-post med generell informasjon om honorar og reiseregning.
Møte til høsten
Neste møte i brukerutvalget for Nav bilsenter Vest-Norge blir torsdag 2. oktober kl. 10-13.