Nye mottakere av uførepensjon, etter fylke og alder. 1.halvår 2010 *). Antall.

 I alt18-2930-3940-4445-4950-5455-5960-6465-67
I alt14 9407581 0601 1411 5992 3973 2603 917808
Østfold1 4216711310916222931636263
Akershus1 13667828013515421032286
Oslo8824863769011516326760
Hedmark631133539659917017634
Oppland7262137557912517119939
Buskerud671435241708316317247
Vestfold6576334497511312116834
Telemark7024359498210016417035
Aust-Agder43625514237771018914
Vest-Agder6933070728012115114029
Rogaland1 3057610612317522225628067
Hordaland1 21862929013418826332663
Sogn og Fjordane1861374932426415
Møre og Romsdal7082233285311219023238
Sør-Trøndelag97463669110318218023356
Nord-Trøndelag5892235447210113515723
Nordland8994245708214519826255
Troms6102144465310913916632
Finnmark256121620194176684
Bosatt i utlandet240520132449516414
*) Tallene for 2010 er inkl mottakere av foreløpig uførestønad