Mottakere av uførepensjon som andel av befolkningen *), etter kjønn og fylke. Pr. 30.06.2001-2010 **). Prosent.

 2001200220032004200520062007200820092010
I alt10,010,110,310,410,310,19,99,79,59,5
Østfold11,912,112,312,612,712,712,612,612,512,8
Akershus7,57,67,88,07,87,77,57,37,17,0
Oslo8,38,28,27,77,37,06,76,36,05,8
Hedmark12,312,412,913,513,513,313,012,712,412,2
Oppland11,411,711,912,111,811,611,411,211,010,9
Buskerud9,29,29,39,59,49,18,88,78,78,7
Vestfold12,112,212,312,512,312,111,711,511,111,0
Telemark12,312,212,412,712,712,512,612,512,612,8
Aust-Agder12,912,913,113,413,112,812,512,312,112,3
Vest-Agder12,112,312,712,912,612,211,811,411,011,0
Rogaland7,57,67,87,97,97,87,67,27,17,2
Hordaland8,18,48,68,78,68,27,87,67,77,8
Sogn og Fjordane8,18,38,68,78,88,58,48,48,38,1
Møre og Romsdal9,39,49,59,69,59,49,39,08,88,8
Sør-Trøndelag9,69,610,010,310,310,19,99,69,49,5
Nord-Trøndelag10,610,911,211,311,211,010,911,011,111,4
Nordland12,312,412,712,912,912,712,712,712,612,7
Troms11,811,812,012,011,911,911,911,811,611,6
Finnmark12,412,312,612,612,612,512,612,412,212,1
Bosatt i utlandet..........
Uoppgitt..........
Kvinner i alt11,611,812,012,111,911,711,411,211,011,0
Østfold13,714,014,214,514,514,514,514,514,414,7
Akershus9,39,59,79,89,69,49,29,08,88,6
Oslo9,39,29,28,78,27,87,57,16,76,5
Hedmark13,914,214,715,315,315,014,714,414,013,9
Oppland13,013,313,613,713,513,313,012,812,612,6
Buskerud10,910,910,911,110,910,610,310,110,110,1
Vestfold14,214,214,314,514,214,013,613,413,012,8
Telemark14,514,414,714,814,914,514,514,314,514,6
Aust-Agder14,814,814,915,214,914,514,214,013,914,0
Vest-Agder14,014,414,815,114,714,213,713,212,812,9
Rogaland8,68,89,09,29,18,98,88,58,48,6
Hordaland9,69,910,210,410,19,79,39,09,19,3
Sogn og Fjordane9,59,810,110,210,310,09,79,79,59,4
Møre og Romsdal11,311,311,511,611,411,311,110,810,610,7
Sør-Trøndelag11,511,512,012,312,312,011,811,511,311,5
Nord-Trøndelag12,412,713,013,212,912,712,713,013,013,3
Nordland14,814,815,215,315,314,914,914,814,714,7
Troms14,114,114,314,314,114,014,013,913,713,7
Finnmark13,913,714,013,913,713,613,613,313,113,2
Bosatt i utlandet..........
Uoppgitt..........
Menn i alt8,48,58,68,88,78,68,48,28,08,1
Østfold10,210,310,410,810,910,810,810,710,610,9
Akershus5,75,86,06,16,05,95,85,65,55,5
Oslo7,27,27,26,86,46,15,95,55,25,1
Hedmark10,710,811,111,711,711,611,211,010,810,6
Oppland9,910,110,210,410,210,09,89,79,49,3
Buskerud7,67,67,87,97,97,67,47,47,37,3
Vestfold10,110,110,310,510,310,19,89,69,29,1
Telemark10,210,110,310,610,710,610,710,710,911,1
Aust-Agder11,211,111,411,711,411,110,810,610,410,7
Vest-Agder10,110,410,610,810,710,310,09,69,29,2
Rogaland6,36,46,66,76,76,66,46,15,96,0
Hordaland6,76,97,17,27,06,86,56,36,36,4
Sogn og Fjordane6,97,07,27,37,47,27,27,27,16,9
Møre og Romsdal7,57,67,77,87,77,77,67,37,17,1
Sør-Trøndelag7,77,88,18,48,48,28,17,97,77,7
Nord-Trøndelag8,99,19,49,69,59,39,19,19,29,5
Nordland10,010,210,410,610,710,710,710,710,710,8
Troms9,69,79,89,99,89,910,09,89,69,7
Finnmark11,011,011,411,411,611,511,711,611,311,1
Bosatt i utlandet..........
Uoppgitt..........
*) Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
** Tallene for 2009 og 2010 er inkl mottakere av foreløpig uførestønad