Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Kvinner og menn. Prosent.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Infeksjons- og parasittsykdommer0,70,20,50,50,90,8
Svulster2,40,91,42,33,13,5
Sykdommer i blod og bloddannende organer0,20,20,20,30,20,3
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer1,71,31,71,71,81,8
-Diabetes mellitus0,90,40,90,91,01,1
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser31,658,244,632,222,319,4
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser4,29,67,44,02,21,8
-Affektive lidelser (stemningslidelser)5,83,96,56,35,65,6
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser15,925,821,416,811,810,1
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk1,71,42,82,21,20,8
-Psykisk utviklingshemming4,017,56,42,81,51,1
Sykdommer i nervesystemet7,111,39,27,15,75,1
Sykdommer i øyet og øret1,50,81,31,41,71,8
Sykdommer i sirkulasjonssystemet5,70,92,14,77,910,0
-Iskemiske hjertesykdommer1,90,10,31,42,83,8
-Hjernekarsykdommer2,00,51,11,92,63,0
Sykdommer i åndedrettssystemet2,20,41,12,02,93,3
-Astma0,90,30,71,01,11,2
Sykdommer i fordøyelsessystemet1,20,71,41,31,21,1
Sykdommer i hud og underhud1,50,31,41,71,81,6
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev30,95,319,032,039,040,5
-Raumatoid artritt1,90,41,32,02,32,4
-Artroser3,90,10,72,86,07,6
-Ryggsykdommer12,72,18,013,515,616,3
-Uspesifisert reumatisme/myalgi6,41,45,47,67,26,0
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene0,30,10,30,30,30,3
Medfødte misdannelser og kromosomavvik2,08,83,01,40,80,6
Symptomer, tegn1,10,71,01,11,21,3
Skader, forgiftninger, og vold4,73,56,05,04,44,3
-Skader etter trafikkulykker0,60,20,90,70,50,4
Alle andre diagnoser0,70,71,00,70,70,7
Diagnose mangler foreløpig4,45,84,84,34,23,6

Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Menn. Prosent.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Infeksjons- og parasittsykdommer0,70,20,60,60,90,8
Svulster1,90,71,21,72,52,9
Sykdommer i blod og bloddannende organer0,30,20,30,30,20,2
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer1,71,11,51,71,92,0
-Diabetes mellitus1,20,40,91,21,51,5
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser35,162,451,336,522,918,7
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser5,812,510,85,52,82,2
-Affektive lidelser (stemningslidelser)5,22,95,45,75,25,3
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser16,127,822,317,310,88,4
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk3,11,94,54,32,41,4
-Psykisk utviklingshemming5,017,38,23,71,81,3
Sykdommer i nervesystemet7,110,18,37,16,15,7
Sykdommer i øyet og øret1,50,81,21,41,91,9
Sykdommer i sirkulasjonssystemet8,60,82,57,012,816,0
-Iskemiske hjertesykdommer3,40,10,52,65,46,8
-Hjernekarsykdommer2,60,51,12,43,74,3
Sykdommer i åndedrettssystemet2,30,31,02,03,43,9
-Astma0,80,20,60,81,01,0
Sykdommer i fordøyelsessystemet1,00,50,91,21,11,2
Sykdommer i hud og underhud1,20,21,01,51,41,3
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev23,42,812,724,231,233,0
-Raumatoid artritt1,00,10,51,01,31,3
-Artroser2,90,00,62,24,65,8
-Ryggsykdommer12,91,77,814,116,617,2
-Uspesifisert reumatisme/myalgi1,80,41,62,32,01,7
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene0,30,10,20,30,30,4
Medfødte misdannelser og kromosomavvik2,08,82,91,20,60,5
Symptomer, tegn1,00,50,91,11,21,2
Skader, forgiftninger, og vold6,23,97,86,95,95,4
-Skader etter trafikkulykker0,60,21,10,70,40,3
Alle andre diagnoser0,60,60,60,50,80,7
Diagnose mangler foreløpig4,86,15,14,74,74,1

Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Kvinner. Prosent.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Infeksjons- og parasittsykdommer0,60,30,40,50,90,9
Svulster2,81,11,62,83,43,9
Sykdommer i blod og bloddannende organer0,20,20,20,20,20,3
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer1,71,51,81,61,61,7
-Diabetes mellitus0,70,50,80,70,70,8
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser29,053,539,429,221,819,9
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser2,96,34,82,91,81,5
-Affektive lidelser (stemningslidelser)6,45,17,46,75,95,9
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser15,723,620,716,612,411,3
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk0,70,91,50,80,40,2
-Psykisk utviklingshemming3,317,65,12,31,31,0
Sykdommer i nervesystemet7,112,69,87,25,44,6
Sykdommer i øyet og øret1,40,71,41,31,51,8
Sykdommer i sirkulasjonssystemet3,51,01,83,14,45,5
-Iskemiske hjertesykdommer0,70,00,20,61,01,5
-Hjernekarsykdommer1,50,61,01,51,82,0
Sykdommer i åndedrettssystemet2,00,61,21,92,52,8
-Astma1,00,40,81,11,11,4
Sykdommer i fordøyelsessystemet1,31,11,81,31,21,1
Sykdommer i hud og underhud1,80,51,71,92,01,8
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev36,68,123,937,444,746,1
-Raumatoid artritt2,60,72,02,72,93,2
-Artroser4,60,10,73,27,09,0
-Ryggsykdommer12,52,58,213,014,915,7
-Uspesifisert reumatisme/myalgi9,82,68,411,310,99,2
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene0,30,20,40,30,30,2
Medfødte misdannelser og kromosomavvik1,98,73,01,40,90,7
Symptomer, tegn1,10,81,01,01,31,4
Skader, forgiftninger, og vold3,63,04,63,73,33,4
-Skader etter trafikkulykker0,50,20,80,60,50,4
Alle andre diagnoser0,80,81,30,80,60,6
Diagnose mangler foreløpig4,15,44,64,13,93,3

Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Kvinner og menn. Antall.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt306 65326 67047 37499 44687 89945 264
Infeksjons- og parasittsykdommer1 99858239542776383
Svulster7 4992386852 3162 6911 569
Sykdommer i blod og bloddannende organer75649118257215117
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer5 1673517861 6551 539836
-Diabetes mellitus2 827119404900912492
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser97 03515 51621 12032 03419 6008 765
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser12 8022 5483 5243 9801 948802
-Affektive lidelser (stemningslidelser)17 9231 0503 0966 2874 9412 549
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser48 6836 88810 13516 75010 3434 567
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk5 2793761 3132 1901 059341
-Psykisk utviklingshemming12 3484 6543 0522 8271 309506
Sykdommer i nervesystemet21 7603 0094 3377 0995 0132 302
Sykdommer i øyet og øret4 5092096121 3651 492831
Sykdommer i sirkulasjonssystemet17 3702349914 6916 9244 530
-Iskemiske hjertesykdommer5 817161641 4272 5041 706
-Hjernekarsykdommer6 0811395001 8542 2451 343
Sykdommer i åndedrettssystemet6 6541095421 9682 5461 489
-Astma2 86272348952940550
Sykdommer i fordøyelsessystemet3 6562006611 2621 028505
Sykdommer i hud og underhud4 744866551 7331 549721
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev94 8691 4019 01431 82534 30118 328
-Raumatoid artritt5 8131046321 9932 0001 084
-Artroser11 833213142 7765 2703 452
-Ryggsykdommer38 8785593 79113 39213 7367 400
-Uspesifisert reumatisme/myalgi19 5283842 5817 5596 3012 703
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene89340139308265141
Medfødte misdannelser og kromosomavvik6 0662 3471 4001 345684290
Symptomer, tegn3 3681764591 0451 088600
Skader, forgiftninger, og vold14 5579232 8524 9893 8651 928
-Skader etter trafikkulykker1 74455438678399174
Alle andre diagnoser2 247184472689607295
Diagnose mangler foreløpig13 5051 5402 2924 3233 7161 634

Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Menn. Antall.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt131 84714 10820 60240 86236 84719 428
Infeksjons- og parasittsykdommer90926131261331160
Svulster2 551105248694932572
Sykdommer i blod og bloddannende organer33825531309238
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer2 268160308689718393
-Diabetes mellitus1 55651193476539297
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser46 3408 79910 56414 9008 4473 630
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser7 6901 7582 2332 2561 023420
-Affektive lidelser (stemningslidelser)6 8064061 1122 3451 9091 034
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser21 2093 9264 6047 0533 9891 637
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk4 0812679231 743868280
-Psykisk utviklingshemming6 5542 4421 6921 503658259
Sykdommer i nervesystemet9 3881 4281 7062 8922 2601 102
Sykdommer i øyet og øret2 026116243580709378
Sykdommer i sirkulasjonssystemet11 2861085102 8574 7033 108
-Iskemiske hjertesykdommer4 509121121 0811 9781 326
-Hjernekarsykdommer3 469672309971 349826
Sykdommer i åndedrettssystemet3 097392168321 255755
-Astma1 03724123318375197
Sykdommer i fordøyelsessystemet1 36365188475404231
Sykdommer i hud og underhud1 60723202613520249
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev30 8173892 6109 90811 5046 406
-Raumatoid artritt1 2591398403496249
-Artroser3 85061158991 6941 136
-Ryggsykdommer17 0662461 5985 7786 1113 333
-Uspesifisert reumatisme/myalgi2 40057326928752337
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene380164112911678
Medfødte misdannelser og kromosomavvik2 6751 248601506219101
Symptomer, tegn1 37071189439429242
Skader, forgiftninger, og vold8 2025471 6112 8142 1721 058
-Skader etter trafikkulykker8013223530616266
Alle andre diagnoser85183123221286138
Diagnose mangler foreløpig6 3798601 0581 9221 750789

Mottakere av uførepensjon etter diagnose, alder og kjønn. Pr. 31.12.2011. Kvinner. Antall.

 I alt18-3940-4950-5960-6465-67
I alt174 80612 56226 77258 58451 05225 836
Infeksjons- og parasittsykdommer1 08932108281445223
Svulster4 9481334371 6221 759997
Sykdommer i blod og bloddannende organer418246512712379
Endokrine, ernærings- og metabolske sykdommer2 899191478966821443
-Diabetes mellitus1 27168211424373195
Psykiske lidelser og adferdsforstyrrelser50 6956 71710 55617 13411 1535 135
-Organiske psykiske lidelser/schizofrene og paranoide lidelser5 1127901 2911 724925382
-Affektive lidelser (stemningslidelser)11 1176441 9843 9423 0321 515
-Nevroser og atferds- og personlighetsforstyrrelser27 4742 9625 5319 6976 3542 930
-Psykiske lidelser på grunn av rusmiddel- eller tablettbruk1 19810939044719161
-Psykisk utviklingshemming5 7942 2121 3601 324651247
Sykdommer i nervesystemet12 3721 5812 6314 2072 7531 200
Sykdommer i øyet og øret2 48393369785783453
Sykdommer i sirkulasjonssystemet6 0841264811 8342 2211 422
-Iskemiske hjertesykdommer1 308452346526380
-Hjernekarsykdommer2 61272270857896517
Sykdommer i åndedrettssystemet3 557703261 1361 291734
-Astma1 82548225634565353
Sykdommer i fordøyelsessystemet2 293135473787624274
Sykdommer i hud og underhud3 137634531 1201 029472
Sykdommer i muskel-skjelettsystemet og bindevev64 0521 0126 40421 91722 79711 922
-Raumatoid artritt4 554915341 5901 504835
-Artroser7 983151991 8773 5762 316
-Ryggsykdommer21 8123132 1937 6147 6254 067
-Uspesifisert reumatisme/myalgi17 1283272 2556 6315 5492 366
Sykdommer i urin- og kjønnsorganene513249817914963
Medfødte misdannelser og kromosomavvik3 3911 099799839465189
Symptomer, tegn1 998105270606659358
Skader, forgiftninger, og vold6 3553761 2412 1751 693870
-Skader etter trafikkulykker94323203372237108
Alle andre diagnoser1 396101349468321157
Diagnose mangler foreløpig7 1266801 2342 4011 966845