Legemeldte sykefraværstilfeller 3 kvartal 2007-2016. Fylke og kjønn. Totalt, gradert sykmelding.

2007200820092010201120122013201420152016
TilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfellerTilfeller
I alt421 195455 431497 876434 426431 261411 597411 297432 727456 378454 197
Østfold23 49425 69326 94923 54723 43622 50123 09524 54825 16725 042
Akershus49 29752 51459 14151 15150 85347 84447 63749 91552 46253 220
Oslo52 80857 78565 47155 97057 56453 62953 52756 81959 33960 008
Hedmark15 91316 71317 95216 05015 10213 86013 47113 87715 33215 324
Oppland15 97017 16618 41516 17016 62515 25714 78615 17916 29516 237
Buskerud23 84325 81228 19724 43623 50122 44422 73223 53824 41824 456
Vestfold17 56819 50920 84118 18817 69617 24217 28418 17319 54119 585
Telemark14 16715 56316 42414 02213 75913 16112 80713 43713 92714 076
Aust-Agder7 9229 0179 5358 1968 2397 7987 8228 4248 7488 517
Vest-Agder12 94113 98915 87313 87213 68112 96512 65113 19813 75813 793
Rogaland33 71637 30441 76335 95536 10235 70937 06838 80539 58439 051
Hordaland43 57047 05252 70145 40745 72544 82344 28248 07650 00749 062
Sogn og Fjordane8 1828 9619 3348 4738 5048 0497 9558 1958 6408 722
Møre og Romsdal21 49623 09324 88621 75021 15920 19619 97121 22323 08121 989
Sør-Trøndelag24 89426 77229 32426 00525 86924 63725 00126 33028 58128 068
Nord-Trøndelag10 87511 47012 49611 02810 80210 75210 48110 92511 87011 786
Nordland20 52721 71121 92920 15819 96818 74618 94819 26321 23321 145
Troms16 37517 34218 31016 43915 81515 25914 83415 59816 54016 859
Finnmark7 5897 9298 3257 6056 8596 7236 9447 2047 8557 257
Uoppgitt4836104221---
Menn I alt168 163181 925196 703167 462165 787159 183159 155168 238175 008173 622
Østfold9 77810 64311 0059 2439 4548 9989 2099 8629 9949 925
Akershus18 93620 16022 61119 12619 23918 22618 27119 31820 03020 407
Oslo20 80522 95925 49521 29021 95220 67620 30421 76222 33522 902
Hedmark6 5186 7187 2386 1875 8395 3995 2045 3345 6775 949
Oppland6 3977 0117 2396 3186 4285 7955 6255 8186 2566 106
Buskerud9 46210 50711 2159 3049 1098 5668 7738 9749 3939 436
Vestfold6 9907 8008 3397 0066 8786 5956 7897 0907 4637 452
Telemark5 8286 3576 6935 4905 3365 1195 1175 3295 3075 411
Aust-Agder3 3923 7943 8963 3653 2953 1003 1933 2703 2523 152
Vest-Agder5 5645 9276 8115 5045 4925 3135 1915 3965 4575 376
Rogaland14 03515 52716 88714 40514 24614 09114 60115 53915 56214 883
Hordaland17 28218 75420 88017 72017 49717 51717 40418 86919 50118 861
Sogn og Fjordane3 2073 6013 6523 2633 2593 1063 0923 1703 3863 477
Møre og Romsdal8 6729 1839 9508 3677 9487 8997 7158 2869 0658 526
Sør-Trøndelag9 76410 49711 3009 9909 8669 4689 50510 19610 43110 432
Nord-Trøndelag4 4014 6174 9004 1494 0694 1264 0224 2224 4104 392
Nordland8 0948 4988 6397 8307 6487 0057 1217 3908 2237 997
Troms6 0806 4446 8166 0945 7325 6325 4585 7666 3016 229
Finnmark2 9512 9173 1362 8092 5002 5512 5612 6472 9652 709
Uoppgitt71112-1----
Kvinner I alt253 032273 506301 173266 964265 474252 414252 142264 489281 370280 575
Østfold13 71615 05015 94414 30413 98213 50313 88614 68615 17315 117
Akershus30 36132 35436 53032 02531 61429 61829 36630 59732 43232 813
Oslo32 00334 82639 97634 68035 61232 95333 22335 05737 00437 106
Hedmark9 3959 99510 7149 8639 2638 4618 2678 5439 6559 375
Oppland9 57310 15511 1769 85210 1979 4629 1619 36110 03910 131
Buskerud14 38115 30516 98215 13214 39213 87813 95914 56415 02515 020
Vestfold10 57811 70912 50211 18210 81810 64710 49511 08312 07812 133
Telemark8 3399 2069 7318 5328 4238 0427 6908 1088 6208 665
Aust-Agder4 5305 2235 6394 8314 9444 6984 6295 1545 4965 365
Vest-Agder7 3778 0629 0628 3688 1897 6527 4607 8028 3018 417
Rogaland19 68121 77724 87621 55021 85621 61822 46723 26624 02224 168
Hordaland26 28828 29831 82127 68728 22827 30626 87829 20730 50630 201
Sogn og Fjordane4 9755 3605 6825 2105 2454 9434 8635 0255 2545 245
Møre og Romsdal12 82413 91014 93613 38313 21112 29712 25612 93714 01613 463
Sør-Trøndelag15 13016 27518 02416 01516 00315 16915 49616 13418 15017 636
Nord-Trøndelag6 4746 8537 5966 8796 7336 6266 4596 7037 4607 394
Nordland12 43313 21313 29012 32812 32011 74111 82711 87313 01013 148
Troms10 29510 89811 49410 34510 0839 6279 3769 83210 23910 630
Finnmark4 6385 0125 1894 7964 3594 1724 3834 5574 8904 548
Uoppgitt412592211---

Graderte sykefraværstilfeller 3 kvartal 2007-2016. Fylke og kjønn. Prosent

2007200820092010201120122013201420152016
I alt17,718,317,119,522,122,423,122,623,123,1
Østfold16,817,916,919,622,721,922,622,724,023,6
Akershus19,219,718,421,422,822,924,023,023,123,4
Oslo17,818,516,719,720,320,821,519,920,720,7
Hedmark20,320,919,921,325,526,028,227,427,626,6
Oppland18,819,718,920,323,423,825,826,026,526,8
Buskerud18,618,617,420,022,723,023,223,424,523,7
Vestfold20,520,719,822,323,524,924,824,724,724,5
Telemark18,419,517,220,422,123,123,822,723,021,9
Aust-Agder16,518,717,320,822,323,824,123,524,424,0
Vest-Agder18,418,918,020,023,023,625,324,726,925,1
Rogaland14,714,914,316,619,919,520,420,120,320,2
Hordaland15,816,415,016,919,720,120,220,218,920,2
Sogn og Fjordane18,318,117,520,023,023,122,923,823,725,0
Møre og Romsdal17,518,317,118,622,022,323,223,022,823,2
Sør-Trøndelag18,619,218,921,024,124,425,524,925,725,5
Nord-Trøndelag18,418,516,019,925,725,826,325,828,126,1
Nordland16,517,016,918,422,423,623,623,624,625,4
Troms17,518,316,918,722,422,624,823,825,124,1
Finnmark14,516,916,118,321,320,421,420,521,523,5
Uoppgitt22,913,920,0.50,050,0100...
Menn I alt13,513,713,015,217,517,718,417,918,618,6
Østfold13,814,414,117,019,419,519,719,321,220,8
Akershus14,414,514,417,018,118,619,618,618,818,9
Oslo12,713,212,214,315,315,316,015,016,015,5
Hedmark16,415,915,716,920,922,123,722,423,022,5
Oppland16,116,115,416,920,120,223,021,722,723,4
Buskerud15,214,914,517,319,218,919,319,220,619,8
Vestfold17,117,216,719,219,621,020,020,821,721,2
Telemark14,715,613,716,719,219,619,619,518,718,3
Aust-Agder13,914,914,117,918,719,420,920,921,622,1
Vest-Agder15,314,714,416,118,619,721,821,323,622,7
Rogaland10,110,59,911,614,814,414,914,615,215,2
Hordaland11,111,410,112,214,114,414,615,014,115,5
Sogn og Fjordane14,113,412,614,817,817,516,817,919,319,5
Møre og Romsdal13,113,312,714,716,516,917,717,117,716,9
Sør-Trøndelag14,314,413,815,919,618,820,519,320,520,8
Nord-Trøndelag14,814,612,915,722,021,721,821,123,721,8
Nordland12,112,412,313,917,318,118,218,219,220,3
Troms13,613,512,714,517,418,520,018,819,518,6
Finnmark10,710,711,713,616,116,016,915,515,418,2
Uoppgitt14,327,3........
Kvinner I alt20,421,319,822,224,925,326,125,625,925,9
Østfold18,920,318,821,325,023,524,625,025,925,5
Akershus22,122,920,824,025,725,526,725,825,826,2
Oslo21,222,019,523,123,324,224,923,023,624,0
Hedmark23,124,222,724,028,428,531,130,630,229,2
Oppland20,722,121,222,525,525,927,428,628,828,9
Buskerud20,821,219,321,624,925,525,725,927,026,1
Vestfold22,723,021,924,326,027,427,827,226,526,5
Telemark20,922,319,622,824,025,326,524,925,724,2
Aust-Agder18,521,419,522,924,726,726,425,226,025,1
Vest-Agder20,822,020,822,626,026,227,827,129,026,6
Rogaland18,018,117,420,023,322,823,923,723,623,3
Hordaland18,819,718,319,923,223,723,723,522,023,2
Sogn og Fjordane21,121,220,623,326,226,626,827,426,628,7
Møre og Romsdal20,421,620,021,125,425,726,726,926,127,2
Sør-Trøndelag21,422,322,024,226,927,928,628,528,628,2
Nord-Trøndelag20,921,118,122,427,928,429,128,730,728,6
Nordland19,319,919,921,225,626,926,827,028,028,6
Troms19,721,219,421,225,325,027,526,828,527,3
Finnmark16,920,518,821,124,223,023,923,425,226,7
Uoppgitt24,48,022,2.50,0100100...