Nye hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. 1. kvartal-3. kvartal 2010-2019. Antall.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt4 7734 8474 2594 3654 3624 3143 8653 8514 7174 307
Sats 12 9652 9672 4062 4642 3542 2172 0552 1222 2291 678
Sats 21 5851 6641 6171 6591 8091 8401 5401 4882 1882 303
Sats 3194188215217177227252224277305
Sats 429282125223018172321
Kvinner i alt1 9211 8701 7021 7391 7321 7051 5071 4951 8121 614
Sats 11 2851 2331 0531 0851 018971841888970752
Sats 2543551551569643626564516734740
Sats 3807490746196958097116
Sats 413128111012711116
Menn i alt2 8522 9772 5572 6262 6302 6092 3582 3562 9052 693
Sats 11 6801 7341 3531 3791 3361 2461 2141 2341 259926
Sats 21 0421 1131 0661 0901 1661 2149769721 4541 563
Sats 3114114125143116131157144180189
Sats 41616131412181161215

Nye hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. 1. kvartal-3. kvartal 2010-2019.Prosent.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 162,161,256,556,454,051,453,255,147,339,0
Sats 233,234,338,038,041,542,739,838,646,453,5
Sats 34,13,95,05,04,15,36,55,85,97,1
Sats 40,60,60,50,60,50,70,50,40,50,5
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 166,965,961,962,458,857,055,859,453,546,6
Sats 228,329,532,432,737,136,737,434,540,545,8
Sats 34,24,05,34,33,55,66,35,45,47,2
Sats 40,70,60,50,60,60,70,50,70,60,4
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 158,958,252,952,550,847,851,552,443,334,4
Sats 236,537,441,741,544,346,541,441,350,158,0
Sats 34,03,84,95,44,45,06,76,16,27,0
Sats 40,60,50,50,50,50,70,50,30,40,6
Noen få personer med ukjent sats, er inkludert i tallene under sats 1.