Nye grunnstønadsmottakere, etter kjønn og sats *). 1. kvartal-3. kvartal 2014-2023. Antall.

 2014201520162017201820192020202120222023
I alt3 0943 0702 4852 6422 5987 1995 5974 3984 5326 250
Sats 17887383675495245 3954 3293 3503 4534 886
Sats 22212321691591617728819669881 212
Sats 31361337874839693468291152
Sats 4-61 9491 9671 8711 8601 8306341---
Kvinner i alt1 7201 7301 4311 5121 4463 2132 6202 0192 1292 726
Sats 13162791231881652 1061 7941 3651 4371 871
Sats 2106111907878454571615652787
Sats 36665404346618237394068
Sats 4-61 2321 2751 1781 2031 1573518---
Menn i alt1 3741 3401 0541 1301 1523 9862 9772 3792 4033 524
Sats 14724592443613593 2892 5351 9852 0163 015
Sats 2115121798183318310351336425
Sats 37068383137351109435184
Sats 4-67176926936576732823---
*) Pga små tall for nye personer med sats 5 og sats 6 er disse inkludert i tallene for sats 4. Fra 2021 er tall for sats 4-sats 6 slått sammen med sats 3.

Nye grunnstønadsmottakere, etter kjønn og sats *). 1. kvartal-3. kvartal 2014-2023. Prosent.

 2014201520162017201820192020202120222023
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 125,524,014,820,820,274,977,376,276,278,2
Sats 27,17,66,86,06,210,715,722,021,819,4
Sats 34,44,33,12,83,213,56,21,92,02,4
Sats 4-663,064,175,370,470,40,90,7---
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 118,416,18,612,411,465,568,567,667,568,6
Sats 26,26,46,35,25,414,121,830,530,628,9
Sats 33,83,82,82,83,219,29,01,91,92,5
Sats 4-671,673,782,379,680,01,10,7---
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 134,434,323,131,931,282,585,283,483,985,6
Sats 28,49,07,57,27,28,010,414,814,012,1
Sats 35,15,13,62,73,28,83,71,82,12,4
Sats 4-652,251,665,758,158,40,70,8---
*) Pga små tall for nye personer med sats 5 og sats 6 er disse inkludert i tallene for sats 4. Fra 2021 er tall for sats 4-sats 6 slått sammen med sats 3.