Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2010-2019. Antall.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt85 25683 78981 88378 91476 82274 75273 18571 45660 58761 423
Sats 017 96216 89515 88514 88113 88413 00412 17811 439--
Sats 144 29043 82143 00741 30640 07438 75438 16737 65437 41737 177
Sats 215 77316 09716 10415 99316 21116 33716 16315 85416 57017 399
Sats 35 3565 1765 1655 1175 0855 0985 1415 0355 1445 373
Sats 41 8751 8001 7221 6171 5681 5591 5361 4741 4561 474
Kvinner i alt44 19442 98941 74740 03838 62337 33036 23035 13725 11425 246
Sats 015 96115 00614 11413 21812 32111 54410 80510 149--
Sats 120 23419 96019 64318 90618 33017 72617 39017 13717 03816 907
Sats 25 4025 4995 5225 5005 6315 6895 6665 5455 7515 959
Sats 31 8181 7841 7611 7451 6911 7211 7381 6861 7121 770
Sats 4779740707669650650631620613610
Menn i alt41 06240 80040 13638 87638 19937 42236 95536 31935 47336 177
Sats 02 0011 8891 7711 6631 5631 4601 3731 290--
Sats 124 05623 86123 36422 40021 74421 02820 77720 51720 37920 270
Sats 210 37110 59810 58210 49310 58010 64810 49710 30910 81911 440
Sats 33 5383 3923 4043 3723 3943 3773 4033 3493 4323 603
Sats 41 0961 0601 015948918909905854843864
Hjelpestønadssats 0 opphørte fra 1. juli 2018, og det ble dermed ca. 11 000 færre mottakere av hjelpestønad

Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2010-2019.Prosent.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 021,120,219,418,918,117,416,616,0--
Sats 151,952,352,552,352,251,852,252,761,860,5
Sats 218,519,219,720,321,121,922,122,227,328,3
Sats 36,36,26,36,56,66,87,07,08,58,7
Sats 42,22,12,12,02,02,12,12,12,42,4
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 036,134,933,833,031,930,929,828,9--
Sats 145,846,447,147,247,547,548,048,867,867,0
Sats 212,212,813,213,714,615,215,615,822,923,6
Sats 34,14,14,24,44,44,64,84,86,87,0
Sats 41,81,71,71,71,71,71,71,82,42,4
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 04,94,64,44,34,13,93,73,6--
Sats 158,658,558,257,656,956,256,256,557,456,0
Sats 225,326,026,427,027,728,528,428,430,531,6
Sats 38,68,38,58,78,99,09,29,29,710,0
Sats 42,72,62,52,42,42,42,42,42,42,4