Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2009-2018. Antall.

2009201020112012201320142015201620172018
I alt86 07185 25683 78981 88378 91476 82274 75273 18571 45660 587
Sats 018 94217 96216 89515 88514 88113 88413 00412 17811 439-
Sats 144 50644 29043 82143 00741 30640 07438 75438 16737 65437 417
Sats 215 22015 77316 09716 10415 99316 21116 33716 16315 85416 570
Sats 35 4525 3565 1765 1655 1175 0855 0985 1415 0355 144
Sats 41 9511 8751 8001 7221 6171 5681 5591 5361 4741 456
Kvinner i alt45 04044 19442 98941 74740 03838 62337 33036 23035 13725 114
Sats 016 83815 96115 00614 11413 21812 32111 54410 80510 149-
Sats 120 33720 23419 96019 64318 90618 33017 72617 39017 13717 038
Sats 25 1835 4025 4995 5225 5005 6315 6895 6665 5455 751
Sats 31 8641 8181 7841 7611 7451 6911 7211 7381 6861 712
Sats 4818779740707669650650631620613
Menn i alt41 03141 06240 80040 13638 87638 19937 42236 95536 31935 473
Sats 02 1042 0011 8891 7711 6631 5631 4601 3731 290-
Sats 124 16924 05623 86123 36422 40021 74421 02820 77720 51720 379
Sats 210 03710 37110 59810 58210 49310 58010 64810 49710 30910 819
Sats 33 5883 5383 3923 4043 3723 3943 3773 4033 3493 432
Sats 41 1331 0961 0601 015948918909905854843
Hjelpestønadssats 0 opphørte fra 1. juli, og det ble dermed ca. 11 000 færre mottakere av hjelpestønad

Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2009-2018.Prosent.

2009201020112012201320142015201620172018
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 022,021,120,219,418,918,117,416,616,0-
Sats 151,751,952,352,552,352,251,852,252,761,8
Sats 217,718,519,219,720,321,121,922,122,227,3
Sats 36,36,36,26,36,56,66,87,07,08,5
Sats 42,32,22,12,12,02,02,12,12,12,4
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 037,436,134,933,833,031,930,929,828,9-
Sats 145,245,846,447,147,247,547,548,048,867,8
Sats 211,512,212,813,213,714,615,215,615,822,9
Sats 34,14,14,14,24,44,44,64,84,86,8
Sats 41,81,81,71,71,71,71,71,71,82,4
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 05,14,94,64,44,34,13,93,73,6-
Sats 158,958,658,558,257,656,956,256,256,557,4
Sats 224,525,326,026,427,027,728,528,428,430,5
Sats 38,78,68,38,58,78,99,09,29,29,7
Sats 42,82,72,62,52,42,42,42,42,42,4