Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.06.2011-2020. Antall.

2011201220132014201520162017201820192020
I alt83 88882 34279 52977 42275 22273 64871 92571 26960 98361 972
Sats 017 14616 10415 11214 16013 20912 37011 58710 802--
Sats 143 81843 24241 58140 34539 07838 24237 83137 46237 00736 562
Sats 215 91616 08416 06716 23516 30816 32215 95216 42317 16418 163
Sats 35 1995 1825 1465 1015 0575 1765 0655 1225 3465 734
Sats 41 8091 7301 6231 5811 5701 5381 4901 4601 4661 513
Kvinner i alt43 14342 07040 41739 09237 64136 55835 39134 69725 15025 271
Sats 015 23514 30313 42312 57311 71810 97510 2799 600--
Sats 119 96119 76019 03518 50317 90117 44617 19717 04216 85816 604
Sats 25 4145 5185 5435 6535 6635 7505 5905 7295 9316 156
Sats 31 7891 7801 7581 7101 7041 7521 6971 7111 7541 891
Sats 4744709658653655635628615607620
Menn i alt40 74540 27239 11238 33037 58137 09036 53436 57235 83336 701
Sats 01 9111 8011 6891 5871 4911 3951 3081 202--
Sats 123 85723 48222 54621 84221 17720 79620 63420 42020 14919 958
Sats 210 50210 56610 52410 58210 64510 57210 36210 69411 23312 007
Sats 33 4103 4023 3883 3913 3533 4243 3683 4113 5923 843
Sats 41 0651 021965928915903862845859893
Hjelpestønadssats 0 opphørte fra 1. juli 2018, og det ble dermed ca. 11 000 færre mottakere av hjelpestønad

Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.06.2011-2020.Prosent.

2011201220132014201520162017201820192020
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 020,419,619,018,317,616,816,115,2--
Sats 152,252,552,352,152,051,952,652,660,759,0
Sats 219,019,520,221,021,722,222,223,028,129,3
Sats 36,26,36,56,66,77,07,07,28,89,3
Sats 42,22,12,02,02,12,12,12,02,42,4
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 035,334,033,232,231,130,029,027,7--
Sats 146,347,047,147,347,647,748,649,167,065,7
Sats 212,513,113,714,515,015,715,816,523,624,4
Sats 34,14,24,34,44,54,84,84,97,07,5
Sats 41,71,71,61,71,71,71,81,82,42,5
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 04,74,54,34,14,03,83,63,3--
Sats 158,658,357,657,056,456,156,555,856,254,4
Sats 225,826,226,927,628,328,528,429,231,332,7
Sats 38,48,48,78,88,99,29,29,310,010,5
Sats 42,62,52,52,42,42,42,42,32,42,4