Kvinner med svangerskapspenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Antall

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt3 0923 1383 4003 8773 5342 7693 1054 2634 8224 978
Agder-------308334400
Innlandet-------217264309
Møre og Romsdal283244304336312166171234244232
Nordland346323319358316263287333395411
Oslo153160194266233263318450496445
Rogaland173157151158142132170218257245
Troms og Finnmark-------234210220
Trøndelag-----344322459449475
Vestfold og Telemark-------290386353
Vestland-------394405469
Viken-------1 0911 3481 389
NAV Utland40373028282830---
Østfold567567611682522267302---
Akershus191282263318329315321---
Hedmark817875748510085---
Oppland25445653506971---
Buskerud58851161261047283---
Vestfold245239289297283116152---
Telemark1701831782281776679---
Aust-Agder58607970777196---
Vest-Agder708189989998120---
Hordaland122150162210211201279---
Sogn og Fjordane54554652584851---
Sør-Trøndelag244217215278284-----
Nord-Trøndelag6957676977-----
Troms1019311211910897122---
Finnmark42264457395346---
Uoppgitt-------353430
Tallene gjelder svangerskapspenger og er ikke inkludert i tall for foreldrepenger ved fødsel
Svangerskapspenger gis til friske, gravide kvinner som ikke kan fortsette i arbeidet under svangerskapet fordi det kan medføre risiko for skade på fosteret. Utbetaling av svangerskapspenger til èn og samme kvinne kan forekomme i to kalenderår, dersom utbetalingen skjer på begge sider av årsskiftet. Kvinnen vil da bli talt i statistikken i hvert enkelt år.

Kvinner med svangerskapspenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Prosent

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Agder.......7,26,98,0
Innlandet.......5,15,56,2
Møre og Romsdal9,27,88,98,78,86,05,55,55,14,7
Nordland11,210,39,49,28,99,59,27,88,28,3
Oslo4,95,15,76,96,69,510,210,610,38,9
Rogaland5,65,04,44,14,04,85,55,15,34,9
Troms og Finnmark.......5,54,44,4
Trøndelag.....12,410,410,89,39,5
Vestfold og Telemark.......6,88,07,1
Vestland.......9,28,49,4
Viken.......25,628,027,9
NAV Utland1,31,20,90,70,81,01,0...
Østfold18,318,118,017,614,89,69,7...
Akershus6,29,07,78,29,311,410,3...
Hedmark2,62,52,21,92,43,62,7...
Oppland0,81,41,61,41,42,52,3...
Buskerud1,92,73,43,22,92,62,7...
Vestfold7,97,68,57,78,04,24,9...
Telemark5,55,85,25,95,02,42,5...
Aust-Agder1,91,92,31,82,22,63,1...
Vest-Agder2,32,62,62,52,83,53,9...
Hordaland3,94,84,85,46,07,39,0...
Sogn og Fjordane1,71,81,41,31,61,71,6...
Sør-Trøndelag7,96,96,37,28,0.....
Nord-Trøndelag2,21,82,01,82,2.....
Troms3,33,03,33,13,13,53,9...
Finnmark1,40,81,31,51,11,91,5...
Uoppgitt.......0,80,70,6
Tallene gjelder svangerskapspenger og er ikke inkludert i tall for foreldrepenger ved fødsel
Svangerskapspenger gis til friske, gravide kvinner som ikke kan fortsette i arbeidet under svangerskapet fordi det kan medføre risiko for skade på fosteret. Utbetaling av svangerskapspenger til èn og samme kvinne kan forekomme i to kalenderår, dersom utbetalingen skjer på begge sider av årsskiftet. Kvinnen vil da bli talt i statistikken i hvert enkelt år.