Personer med graderte foreldrepenger i løpet av året i forhold til personer med foreldrepenger i alt i løpet av året 2008-2017. Fylke. Menn og kvinner. Prosent

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
I alt5,16,68,411,112,613,113,412,912,311,8
Østfold6,37,79,211,813,213,414,113,813,713,1
Akershus3,54,66,07,910,210,210,510,810,19,5
Oslo3,04,26,37,88,69,09,59,38,47,9
Hedmark7,99,812,115,015,216,217,416,014,813,6
Oppland7,39,413,318,220,020,821,421,520,320,0
Buskerud5,16,99,311,312,914,214,214,014,213,5
Vestfold5,46,67,39,911,313,115,014,513,414,0
Telemark6,69,611,513,215,915,516,417,016,214,8
Aust-Agder11,815,517,518,321,121,722,520,521,118,7
Vest-Agder7,59,914,321,424,124,125,924,222,722,2
Rogaland3,74,75,810,512,813,613,112,511,711,6
Hordaland5,06,87,610,310,911,111,010,210,110,0
Sogn og Fjordane5,47,011,115,616,318,419,116,716,515,6
Møre og Romsdal7,49,510,712,813,414,115,014,313,212,8
Sør-Trøndelag6,36,99,113,015,115,215,114,514,014,0
Nord-Trøndelag6,89,411,515,517,117,317,415,815,615,3
Nordland4,05,87,48,39,29,29,19,39,18,7
Troms3,54,76,48,59,910,310,010,09,49,5
Finnmark4,53,55,86,97,07,47,26,96,16,2
Bosatt i utlandet2,23,33,84,05,56,55,85,86,24,3
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Personer med graderte foreldrepenger i løpet av året i forhold til personer med foreldrepenger i alt i løpet av året 2008-2017. Fylke. Menn. Prosent

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
I alt6,810,314,419,522,724,024,823,923,422,4
Østfold9,113,616,621,524,225,126,625,225,724,6
Akershus4,25,99,312,316,616,917,418,417,816,6
Oslo4,26,810,312,714,615,417,116,515,114,0
Hedmark9,716,121,326,127,029,032,430,230,126,1
Oppland10,014,322,231,935,938,740,740,140,739,8
Buskerud7,211,516,120,724,926,426,926,226,726,1
Vestfold6,79,611,516,620,724,327,627,425,325,9
Telemark9,816,320,924,027,529,730,931,932,028,9
Aust-Agder16,224,128,931,837,239,140,639,040,236,0
Vest-Agder8,316,126,638,042,644,346,244,742,643,1
Rogaland3,96,610,319,223,525,025,224,223,723,0
Hordaland7,110,813,118,019,620,320,219,319,418,6
Sogn og Fjordane6,310,519,428,028,932,234,130,931,429,5
Møre og Romsdal10,815,318,222,324,726,527,827,126,025,3
Sør-Trøndelag10,312,617,223,728,028,428,526,926,526,0
Nord-Trøndelag10,716,521,429,231,833,932,629,830,529,7
Nordland4,47,710,913,715,416,016,416,116,516,3
Troms4,05,68,813,416,116,816,817,216,416,1
Finnmark4,03,88,110,210,911,512,910,79,810,3
Bosatt i utlandet6,01,36,25,66,29,97,96,86,04,0
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Personer med graderte foreldrepenger i løpet av året i forhold til personer med foreldrepenger i alt i løpet av året 2008-2017. Fylke. Kvinner. Prosent

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
I alt4,24,65,15,96,05,65,55,45,25,0
Østfold5,04,75,15,86,05,45,86,36,15,9
Akershus3,13,84,25,16,05,65,65,54,94,7
Oslo2,53,04,35,15,15,15,05,04,74,4
Hedmark6,86,67,17,77,47,27,36,35,45,9
Oppland6,06,88,19,38,97,77,98,07,56,6
Buskerud4,14,55,65,65,25,45,15,45,85,5
Vestfold4,75,15,15,85,15,56,46,15,86,1
Telemark5,16,36,77,08,15,86,06,36,55,4
Aust-Agder9,310,711,29,79,68,49,07,17,96,9
Vest-Agder7,16,47,010,110,18,38,98,28,26,9
Rogaland3,63,73,34,65,14,84,13,93,73,8
Hordaland4,04,84,75,55,24,84,64,24,34,3
Sogn og Fjordane4,85,16,17,27,37,57,56,06,15,8
Møre og Romsdal5,56,56,36,55,95,25,55,14,94,5
Sør-Trøndelag4,44,04,66,26,66,36,06,06,06,0
Nord-Trøndelag4,85,66,17,17,05,95,95,55,65,8
Nordland3,84,95,45,15,04,64,04,84,64,0
Troms3,24,35,05,55,86,05,55,45,15,0
Finnmark4,83,34,65,04,64,73,64,64,03,8
Bosatt i utlandet1,24,12,83,45,14,64,65,06,44,6
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år