Menn med foreldrepenger i løpet av året 2017, fordelt på alder. Fylke. Antall

FylkeI altUnder 25 år25-29 år30-34 år35-39 år40-44 år45-49 år50 år+
I alt55 3468888 69618 98016 3827 3332 259808
Østfold2 394474648216512859135
Akershus6 233586942 0152 066995292113
Oslo8 180346122 7732 8731 354393141
Hedmark1 491322975264161535413
Oppland1 653343235604492026421
Buskerud2 5383539391073433310231
Vestfold2 179313677676172719828
Telemark1 480292845393871774519
Aust-Agder1 106221853822941654612
Vest-Agder2 122394117386062178427
Rogaland6 089911 0432 2641 79466516567
Hordaland6 0651061 0112 0681 77877823589
Sogn og Fjordane1 149171654073361465424
Møre og Romsdal2 7655148295675437911528
Sør-Trøndelag3 652586761 2721 03342714739
Nord-Trøndelag1 305443074353031563921
Nordland2 0657647463451422610437
Troms1 642422755084652327941
Finnmark66237153194147882419
Bosatt i utlandet57658021116584283
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Menn med foreldrepenger i løpet av året 2017, fordelt på alder. Fylke. Prosent

FylkeI altUnder 25 år25-29 år30-34 år35-39 år40-44 år45-49 år50 år+
I alt100,01,615,734,329,613,24,11,5
Østfold100,02,019,434,327,211,93,81,5
Akershus100,00,911,132,333,116,04,71,8
Oslo100,00,47,533,935,116,64,81,7
Hedmark100,02,119,935,327,910,33,60,9
Oppland100,02,119,533,927,212,23,91,3
Buskerud100,01,415,535,928,913,14,01,2
Vestfold100,01,416,835,228,312,44,51,3
Telemark100,02,019,236,426,112,03,01,3
Aust-Agder100,02,016,734,526,614,94,21,1
Vest-Agder100,01,819,434,828,610,24,01,3
Rogaland100,01,517,137,229,510,92,71,1
Hordaland100,01,716,734,129,312,83,91,5
Sogn og Fjordane100,01,514,435,429,212,74,72,1
Møre og Romsdal100,01,817,434,627,313,74,21,0
Sør-Trøndelag100,01,618,534,828,311,74,01,1
Nord-Trøndelag100,03,423,533,323,212,03,01,6
Nordland100,03,723,030,724,910,95,01,8
Troms100,02,616,730,928,314,14,82,5
Finnmark100,05,623,129,322,213,33,62,9
Bosatt i utlandet100,00,913,936,628,614,64,90,5
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år