Kvinner med foreldrepenger i løpet av året 2008-2017, fordelt på fylke. Antall

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
 84 29289 19890 59389 52288 62685 50986 28585 36787 80284 765
Østfold3 7184 1664 1724 1144 0743 9383 9303 8903 9873 831
Akershus9 3169 3959 6949 5739 3819 0229 2499 2579 5829 171
Oslo13 17014 33114 68714 46114 25113 37914 24913 98814 39414 112
Hedmark2 5482 7402 7732 5942 6602 6082 4862 3892 4222 435
Oppland2 6832 7122 7612 7152 5862 4552 5552 4552 4192 432
Buskerud4 2764 3634 2744 2304 2584 0424 0204 0374 0903 974
Vestfold3 3743 5403 5633 5713 5513 4563 3633 4533 5443 297
Telemark2 2532 3642 3572 4882 4932 3362 3112 1272 2682 197
Aust-Agder1 6991 7891 8671 8711 8271 7561 7371 7201 6671 616
Vest-Agder2 9053 1253 2693 2013 1453 1213 0012 9263 0152 905
Rogaland8 3578 9879 4769 4129 2208 8488 9948 9609 2938 869
Hordaland8 6629 4319 4059 3359 4629 2269 2689 3309 8389 230
Sogn og Fjordane1 8381 8961 8851 8551 8491 6801 6001 6421 6571 640
Møre og Romsdal4 1754 3814 3244 1684 3204 2124 1664 0764 2264 130
Sør-Trøndelag5 3775 6425 7565 6735 5065 4855 5805 5045 6295 466
Nord-Trøndelag2 0162 0892 1152 1122 0752 0852 0161 9702 0291 975
Nordland3 5973 7903 7073 6333 5873 5203 4223 3463 3923 360
Troms2 7652 7622 8132 8112 6392 6362 6282 5892 6582 501
Finnmark1 2381 3271 2371 2091 2171 1601 1391 1091 1661 126
Bosatt i utlandet324368458496525544571599526498
Uoppgitt1---------
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Kvinner med foreldrepenger i løpet av året 2008-2017, fordelt på fylke. Prosent

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
 100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Østfold4,44,74,64,64,64,64,64,64,54,5
Akershus11,110,510,710,710,610,610,710,810,910,8
Oslo15,616,116,216,216,115,616,516,416,416,6
Hedmark3,03,13,12,93,03,02,92,82,82,9
Oppland3,23,03,03,02,92,93,02,92,82,9
Buskerud5,14,94,74,74,84,74,74,74,74,7
Vestfold4,04,03,94,04,04,03,94,04,03,9
Telemark2,72,72,62,82,82,72,72,52,62,6
Aust-Agder2,02,02,12,12,12,12,02,01,91,9
Vest-Agder3,43,53,63,63,53,63,53,43,43,4
Rogaland9,910,110,510,510,410,310,410,510,610,5
Hordaland10,310,610,410,410,710,810,710,911,210,9
Sogn og Fjordane2,22,12,12,12,12,01,91,91,91,9
Møre og Romsdal5,04,94,84,74,94,94,84,84,84,9
Sør-Trøndelag6,46,36,46,36,26,46,56,46,46,4
Nord-Trøndelag2,42,32,32,42,32,42,32,32,32,3
Nordland4,34,24,14,14,04,14,03,93,94,0
Troms3,33,13,13,13,03,13,03,03,03,0
Finnmark1,51,51,41,41,41,41,31,31,31,3
Bosatt i utlandet0,40,40,50,60,60,60,70,70,60,6
Uoppgitt0,0.........
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år