Menn med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Antall

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
 37 67237 95238 41236 27135 16334 09235 92940 59040 67342 640
Agder-------2 2842 2932 448
Innlandet-------2 4252 3162 302
Møre og Romsdal1 9672 0801 9491 7791 7391 8141 7901 9751 9542 054
Nordland1 5281 4351 3981 3241 2961 3311 4321 5911 5271 661
Oslo5 1115 3245 6385 2045 2435 0405 4196 0266 1616 364
Rogaland4 3134 2554 3054 0043 8343 6763 7664 2334 2514 404
Troms og Finnmark-------1 6371 7161 812
Trøndelag-----2 9713 1793 4893 5353 719
Vestfold og Telemark-------2 5292 6252 730
Vestland-------5 1605 0495 294
Viken-------8 7638 8059 394
NAV Utland186151224306361327229234-
Østfold1 7071 7241 7271 6541 5041 5091 604---
Akershus3 8993 6254 0954 0754 0303 8374 227---
Hedmark1 2081 1561 0821 0269529211 027---
Oppland1 1901 1921 2261 0391 0631 0201 085---
Buskerud1 8441 8431 9101 8181 6611 6111 702---
Vestfold1 4831 5831 4701 5161 3971 3281 442---
Telemark1 0091 0491 036895931906938---
Aust-Agder875871824754671665694---
Vest-Agder1 5251 6951 5651 4631 3511 3521 361---
Hordaland4 0364 0694 0743 9803 7543 6523 686---
Sogn og Fjordane872818837722741736768---
Sør-Trøndelag2 4222 4352 5702 4142 353-----
Nord-Trøndelag9181 017956894825-----
Troms1 1071 1641 1049611 0599871 060---
Finnmark472466422443398409424---
Uoppgitt------96455437458
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Menn med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Prosent

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
 100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Agder.......5,65,65,7
Innlandet.......6,05,75,4
Møre og Romsdal5,25,55,14,94,95,35,04,94,84,8
Nordland4,13,83,63,73,73,94,03,93,83,9
Oslo13,614,014,714,314,914,815,114,815,114,9
Rogaland11,411,211,211,010,910,810,510,410,510,3
Troms og Finnmark.......4,04,24,2
Trøndelag.....8,78,88,68,78,7
Vestfold og Telemark.......6,26,56,4
Vestland.......12,712,412,4
Viken.......21,621,622,0
NAV Utland0,50,40,60,81,01,00,60,10,0.
Østfold4,54,54,54,64,34,44,5...
Akershus10,39,610,711,211,511,311,8...
Hedmark3,23,02,82,82,72,72,9...
Oppland3,23,13,22,93,03,03,0...
Buskerud4,94,95,05,04,74,74,7...
Vestfold3,94,23,84,24,03,94,0...
Telemark2,72,82,72,52,62,72,6...
Aust-Agder2,32,32,12,11,92,01,9...
Vest-Agder4,04,54,14,03,84,03,8...
Hordaland10,710,710,611,010,710,710,3...
Sogn og Fjordane2,32,22,22,02,12,22,1...
Sør-Trøndelag6,46,46,76,76,7.....
Nord-Trøndelag2,42,72,52,52,3.....
Troms2,93,12,92,63,02,93,0...
Finnmark1,31,21,11,21,11,21,2...
Uoppgitt......0,31,11,11,1
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år