Menn med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2022, fordelt på alder. Fylke. Antall

FylkeI altUnder 25 år25-29 år30-34 år35-39 år40-44 år45-49 år50 år+
I alt42 6403995 13415 52813 3985 8021 701678
Agder2 448333729236952989334
Innlandet2 302253438946352689047
Møre og Romsdal2 054172757406532517543
Nordland1 661323056034381996420
Oslo6 36482652 1162 4421 112307114
Rogaland4 404365931 6331 34360014158
Troms og Finnmark1 812433266354822197037
Trøndelag3 719535341 4721 06442311558
Vestfold og Telemark2 730363961 0607643299946
Vestland5 294626561 9881 62067221878
Viken9 394491 0173 3193 1071 357407138
NAV Utland45855214515574225
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Menn med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2022, fordelt på alder. Fylke. Prosent

FylkeI altUnder 25 år25-29 år30-34 år35-39 år40-44 år45-49 år50 år+
I alt100,00,912,036,431,413,64,01,6
Agder100,01,315,237,728,412,23,81,4
Innlandet100,01,114,938,827,611,63,92,0
Møre og Romsdal100,00,813,436,031,812,23,72,1
Nordland100,01,918,436,326,412,03,91,2
Oslo100,00,14,233,238,417,54,81,8
Rogaland100,00,813,537,130,513,63,21,3
Troms og Finnmark100,02,418,035,026,612,13,92,0
Trøndelag100,01,414,439,628,611,43,11,6
Vestfold og Telemark100,01,314,538,828,012,13,61,7
Vestland100,01,212,437,630,612,74,11,5
Viken100,00,510,835,333,114,44,31,5
NAV Utland100,01,111,431,733,816,24,81,1
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år