Kvinner med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Antall

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt63 03061 57761 41264 73462 05260 13960 11156 09356 88056 796
Agder-------2 9002 9863 003
Innlandet-------3 0082 9923 086
Møre og Romsdal3 0773 0082 9173 0823 0302 9682 9042 6232 6542 774
Nordland2 5412 3722 3212 4462 4142 4622 3512 1282 2692 299
Oslo9 97910 04510 23810 54910 11210 05410 1299 5729 7249 191
Rogaland6 5676 2056 4126 7166 4596 1666 0015 5025 6435 623
Troms og Finnmark-------2 4902 4372 407
Trøndelag-----5 2185 1864 8084 9715 073
Vestfold og Telemark-------3 6153 5173 562
Vestland-------6 9237 0457 006
Viken-------12 21412 36912 532
NAV Utland------78295272240
Østfold2 9192 9282 8763 0232 8622 8022 749---
Akershus6 7066 5246 4847 1376 8886 6167 046---
Hedmark1 9341 8021 7811 7981 7741 7231 737---
Oppland1 7991 7951 8411 8211 7921 6941 666---
Buskerud3 0472 8762 8993 0042 8742 9592 916---
Vestfold2 5142 4692 4752 6662 4382 3522 409---
Telemark1 7051 7081 5721 6561 6711 4931 490---
Aust-Agder1 2971 2721 2541 2191 2041 1451 114---
Vest-Agder2 2642 2222 1262 2762 1332 0502 044---
Hordaland6 7686 6796 6997 3256 8386 3306 294---
Sogn og Fjordane1 2791 1121 1911 2081 1761 1781 201---
Sør-Trøndelag4 0484 0273 9454 2593 975-----
Nord-Trøndelag1 5351 4471 3851 4571 432-----
Troms1 8141 9261 8111 8911 8441 7701 807---
Finnmark854781790808803800761---
Bosatt i utlandet383379395393333359228151-
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Kvinner med foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022, fordelt på fylke. Prosent

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Agder.......5,25,25,3
Innlandet.......5,45,35,4
Møre og Romsdal4,94,94,74,84,94,94,84,74,74,9
Nordland4,03,93,83,83,94,13,93,84,04,0
Oslo15,816,316,716,316,316,716,917,117,116,2
Rogaland10,410,110,410,410,410,310,09,89,99,9
Troms og Finnmark.......4,44,34,2
Trøndelag.....8,78,68,68,78,9
Vestfold og Telemark.......6,46,26,3
Vestland.......12,312,412,3
Viken.......21,821,722,1
NAV Utland......0,10,50,50,4
Østfold4,64,84,74,74,64,74,6...
Akershus10,610,610,611,011,111,011,7...
Hedmark3,12,92,92,82,92,92,9...
Oppland2,92,93,02,82,92,82,8...
Buskerud4,84,74,74,64,64,94,9...
Vestfold4,04,04,04,13,93,94,0...
Telemark2,72,82,62,62,72,52,5...
Aust-Agder2,12,12,01,91,91,91,9...
Vest-Agder3,63,63,53,53,43,43,4...
Hordaland10,710,810,911,311,010,510,5...
Sogn og Fjordane2,01,81,91,91,92,02,0...
Sør-Trøndelag6,46,56,46,66,4.....
Nord-Trøndelag2,42,32,32,32,3.....
Troms2,93,12,92,93,02,93,0...
Finnmark1,41,31,31,21,31,31,3...
Bosatt i utlandet0,60,60,60,60,50,60,40,00,0.
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år