Personer med graderte foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022. Kjønn. Fylke. Menn og kvinner

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt12 40312 78412 30811 65910 76610 01910 31510 90610 60510 733
Agder-------1 1191 0901 101
Innlandet-------883789746
Møre og Romsdal659742676599553579531538485485
Nordland351337320309313268267310301280
Oslo1 2811 2841 3301 2201 1151 1151 1031 2161 3371 337
Rogaland1 3841 3231 2601 2201 1201 0381 0291 1181 1141 129
Troms og Finnmark-------325339324
Trøndelag-----1 0331 0601 039993993
Vestfold og Telemark-------797793818
Vestland-------1 3221 2091 219
Viken-------2 2002 1342 253
NAV Utland39253537173835392148
Østfold592635611618535506520---
Akershus1 0601 0441 1431 0791 013807957---
Hedmark483460439384323335378---
Oppland575619638554547475500---
Buskerud608662652640602524542---
Vestfold469584533532492446534---
Telemark409418408383340359328---
Aust-Agder449469406387346333302---
Vest-Agder847965875821719743700---
Hordaland1 1241 1141 0401 058980886951---
Sogn og Fjordane347373316298280252282---
Sør-Trøndelag928924902862828-----
Nord-Trøndelag400415363348315-----
Troms303294280237261206231---
Finnmark95978173677665---
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel og er inkludert i alle tabeller som gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Personer med graderte foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022. Kjønn. Fylke. Menn

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt9 3099 7109 4598 7328 0687 5537 9588 6548 3688 393
Agder-------962916934
Innlandet-------746651593
Møre og Romsdal522589537465440455406439381382
Nordland255239237218222182205235208205
Oslo824864901821712747765873953952
Rogaland1 1111 0871 060990920846848956954945
Troms og Finnmark-------227242235
Trøndelag-----796811814803771
Vestfold og Telemark-------658650671
Vestland-------1 022945950
Viken-------1 7011 6511 724
NAV Utland2310181792224211431
Østfold453488453450397360385---
Akershus728711816757710563688---
Hedmark349351336303242249298---
Oppland461492511416444374415---
Buskerud482526507485453388407---
Vestfold352441409396364332406---
Telemark317333330294264301269---
Aust-Agder353361323319265282253---
Vest-Agder686786727645587606606---
Hordaland831841798807731665742---
Sogn og Fjordane276295255238226200231---
Sør-Trøndelag711686702627621-----
Nord-Trøndelag324346297275240-----
Troms194198195161181138156---
Finnmark57664748404743---
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel og er inkludert i alle tabeller som gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Personer med graderte foreldrepenger i løpet av 1. halvår 2013-2022. Kjønn. Fylke. Kvinner

Fylke2013201420152016201720182019202020212022
I alt3 0943 0742 8492 9272 6982 4662 3572 2522 2372 340
Agder-------157174167
Innlandet-------137138153
Møre og Romsdal13715313913411312412599104103
Nordland96988391918662759375
Oslo457420429399403368338343384385
Rogaland273236200230200192181162160184
Troms og Finnmark-------989789
Trøndelag-----237249225190222
Vestfold og Telemark-------139143147
Vestland-------300264269
Viken-------499483529
NAV Utland161517208161118717
Østfold139147158168138146135---
Akershus332333327322303244269---
Hedmark13410910381818680---
Oppland11412712713810310185---
Buskerud126136145155149136135---
Vestfold117143124136128114128---
Telemark92857889765859---
Aust-Agder961088368815149---
Vest-Agder16117914817613213794---
Hordaland293273242251249221209---
Sogn og Fjordane71786160545251---
Sør-Trøndelag217238200235207-----
Nord-Trøndelag7669667375-----
Troms109968576806875---
Finnmark38313425272922---
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel og er inkludert i alle tabeller som gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år