Nye mottakere av uføretrygd per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter kjønn og fylke. Året 2010-2019. Per 1000.

2010201120122013201420152016201720182019
I alt9,810,69,98,010,79,99,610,311,911,9
Østfold16,014,317,313,017,013,713,014,719,411,9
Akershus6,86,46,36,18,67,77,78,19,88,4
Oslo4,96,15,54,86,55,04,96,18,78,9
Hedmark12,014,715,47,019,85,912,811,211,413,1
Oppland12,015,212,713,516,010,611,012,211,817,3
Buskerud8,48,56,87,09,98,98,911,812,313,2
Vestfold8,510,59,49,413,216,314,812,913,912,9
Telemark13,815,716,59,69,110,010,412,314,915,4
Aust-Agder13,114,411,610,414,716,114,712,712,319,3
Vest-Agder13,814,612,68,314,912,112,012,215,715,3
Rogaland8,48,07,68,47,98,17,79,212,38,8
Hordaland8,49,47,76,59,17,78,49,88,910,2
Sogn og Fjordane6,38,39,66,010,19,77,18,17,910,4
Møre og Romsdal9,410,810,47,610,79,710,59,510,712,1
Sør-Trøndelag11,111,410,17,89,511,510,810,5--
Nord-Trøndelag15,415,813,511,110,811,412,012,1--
Trøndelag--------12,412,5
Nordland13,115,913,511,612,113,612,816,816,717,6
Troms12,414,912,47,210,511,49,410,010,014,8
Finnmark13,712,914,57,89,89,58,312,215,514,8

Kvinner

2010201120122013201420152016201720182019
I alt11,112,612,19,713,311,911,512,314,514,4
Østfold17,016,821,015,220,915,814,817,622,814,3
Akershus7,77,78,07,610,89,49,410,112,110,2
Oslo5,36,76,15,47,55,35,66,810,110,1
Hedmark13,517,619,18,425,319,515,113,514,716,0
Oppland13,918,015,916,619,512,412,914,814,922,1
Buskerud9,210,38,28,412,910,610,214,215,116,2
Vestfold9,112,511,212,016,820,318,015,317,015,5
Telemark15,318,620,011,511,212,112,814,818,319,3
Aust-Agder14,917,914,712,618,019,117,814,114,124,6
Vest-Agder16,417,315,710,119,414,414,214,018,817,5
Rogaland9,69,89,410,410,310,19,410,915,510,3
Hordaland10,111,29,68,111,29,610,312,411,012,6
Sogn og Fjordane6,99,511,86,812,911,38,09,614,012,7
Møre og Romsdal11,414,313,810,014,113,614,012,514,615,9
Sør-Trøndelag13,513,912,49,612,614,514,013,1--
Nord-Trøndelag17,919,217,313,814,013,314,915,2--
Trøndelag--------15,815,5
Nordland14,718,817,015,115,816,215,517,020,522,5
Troms14,418,615,28,712,513,711,212,012,318,9
Finnmark14,614,316,48,411,310,19,313,318,417,1

Menn

2010201120122013201420152016201720182019
I alt8,68,87,96,48,28,17,98,49,49,5
Østfold15,011,913,811,113,411,811,212,016,39,7
Akershus5,85,24,84,76,56,06,16,27,56,7
Oslo4,55,54,94,25,44,64,25,47,37,7
Hedmark10,512,012,05,614,612,610,69,08,510,4
Oppland10,212,69,710,612,78,99,29,89,012,9
Buskerud7,76,85,45,77,07,37,79,69,710,4
Vestfold7,98,67,77,09,812,611,710,611,110,6
Telemark12,413,113,27,87,18,18,310,011,811,8
Aust-Agder11,411,38,88,311,713,311,911,410,714,5
Vest-Agder11,512,29,96,710,910,09,910,512,813,2
Rogaland7,36,56,16,55,86,46,27,69,47,4
Hordaland6,87,66,05,07,15,96,77,46,98,0
Sogn og Fjordane5,87,27,65,37,58,46,37,16,38,4
Møre og Romsdal7,77,77,45,67,76,47,56,97,28,7
Sør-Trøndelag8,99,17,96,16,78,87,98,1--
Nord-Trøndelag13,012,69,98,77,99,89,39,4--
Trøndelag--------9,49,8
Nordland11,613,210,38,58,811,410,411,013,413,3
Troms10,611,69,85,88,79,47,88,37,911,1
Finnmark13,011,712,87,38,59,17,411,212,912,8
*) Nye uførepensjonister som andel av befolkningen som er under risiko for å bli ufør (dvs. per 1000-ikke uføre). Det er befolkningen 18-67 år fratrukket de som allerede er uføre. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.