Nye mottakere av uføretrygd per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter kjønn og fylke. 1. halvår 2012-2021. Per 1000.

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt5,94,05,54,85,25,25,96,35,64,8
03 Oslo3,22,34,22,72,63,33,84,74,83,0
11 Rogaland3,83,93,84,44,04,65,55,14,54,4
15 Møre og Romsdal6,04,43,64,65,64,45,35,64,74,2
18 Nordland8,46,25,26,57,97,68,28,88,06,9
30 Viken5,93,96,64,55,15,46,65,85,14,5
34 Innlandet9,34,39,36,25,95,65,47,46,86,8
38 Vestfold og Telemark6,94,75,86,66,96,77,17,66,35,6
42 Agder7,94,35,97,17,56,57,39,18,16,6
46 Vestland3,83,34,43,94,24,44,64,84,03,6
50 Trøndelag5,94,94,55,36,05,26,47,05,75,8
54 Troms og Finnmark8,93,55,75,75,45,85,98,77,25,6

Kvinner

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt7,24,96,95,86,16,27,17,76,85,8
03 Oslo3,62,65,12,92,93,74,35,45,43,3
11 Rogaland4,75,15,05,44,75,76,65,95,55,4
15 Møre og Romsdal8,16,04,76,37,55,87,07,26,25,5
18 Nordland10,88,27,17,79,29,110,011,010,28,6
30 Viken7,34,78,55,45,86,68,07,16,35,5
34 Innlandet11,85,211,97,76,96,76,79,18,38,3
38 Vestfold og Telemark8,56,17,57,98,37,98,69,47,96,6
42 Agder9,85,27,38,69,07,28,810,89,87,9
46 Vestland4,74,15,64,75,05,55,76,14,84,4
50 Trøndelag7,36,25,96,77,76,68,38,67,47,3
54 Troms og Finnmark10,84,16,76,56,66,97,311,28,96,6

Menn

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt4,63,14,14,04,34,34,75,04,53,9
03 Oslo2,82,03,42,52,42,93,44,04,22,7
11 Rogaland3,02,82,73,53,33,74,54,33,63,5
15 Møre og Romsdal4,13,12,73,13,83,23,94,23,43,1
18 Nordland6,24,33,65,36,86,26,66,76,15,4
30 Viken4,53,24,83,84,44,35,44,74,03,6
34 Innlandet6,93,57,04,75,04,64,25,85,55,5
38 Vestfold og Telemark5,53,54,25,45,65,65,86,04,94,6
42 Agder6,13,64,65,76,15,96,07,66,65,3
46 Vestland3,02,63,43,23,43,43,63,63,22,7
50 Trøndelag4,53,83,34,04,63,94,65,54,24,4
54 Troms og Finnmark7,13,04,95,04,44,84,66,55,74,8
*) Nye uførepensjonister som andel av befolkningen som er under risiko for å bli ufør (dvs. per 1000-ikke uføre). Det er befolkningen 18-67 år fratrukket de som allerede er uføre. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.