Nye mottakere av uføretrygd per 1000 ikke-ufør i befolkningen *), etter fylke. Aldersstandardiserte tall. 1. halvår 2012-2021 **). Per tusen.

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt5,94,05,54,85,25,25,96,35,64,8
03 Oslo3,82,75,03,23,13,84,45,45,33,4
11 Rogaland3,94,03,94,54,04,75,65,14,64,5
15 Møre og Romsdal5,74,23,54,45,34,25,25,44,64,1
18 Nordland8,16,05,26,27,77,38,08,77,96,8
30 Viken5,63,86,44,44,95,26,45,75,04,4
34 Innlandet8,84,09,05,85,65,45,17,26,66,6
38 Vestfold og Telemark6,74,55,66,36,76,57,07,56,15,4
42 Agder8,04,46,07,27,56,67,49,28,26,7
46 Vestland3,93,34,53,94,24,44,64,84,03,6
50 Trøndelag6,05,04,65,46,15,36,57,15,85,9
54 Troms og Finnmark8,93,55,85,85,45,85,98,87,35,7

Kvinner

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt7,24,96,95,86,16,27,17,76,85,8
03 Oslo4,33,16,03,43,44,35,06,36,03,7
11 Rogaland4,85,25,25,54,85,86,75,95,55,5
15 Møre og Romsdal7,85,74,56,07,25,56,87,06,15,3
18 Nordland10,58,07,07,69,18,99,710,910,08,5
30 Viken6,94,48,25,15,66,37,76,96,15,4
34 Innlandet11,04,811,47,36,56,46,48,98,18,0
38 Vestfold og Telemark8,15,87,27,58,07,68,39,27,66,4
42 Agder10,05,37,48,79,07,38,911,09,98,1
46 Vestland4,84,15,74,75,15,55,86,24,94,5
50 Trøndelag7,56,36,06,87,86,78,58,97,57,5
54 Troms og Finnmark10,94,26,76,66,66,97,311,39,06,7

Menn

 2012201320142015201620172018201920202021
I alt4,63,14,14,04,34,34,75,04,53,9
03 Oslo3,32,44,02,92,83,43,94,54,73,1
11 Rogaland3,02,82,83,53,33,84,54,33,73,5
15 Møre og Romsdal4,03,02,63,03,73,13,74,13,43,0
18 Nordland6,04,23,55,16,56,06,46,65,95,2
30 Viken4,33,14,63,74,24,25,34,63,93,5
34 Innlandet6,63,36,74,54,84,44,05,75,35,3
38 Vestfold og Telemark5,33,44,15,25,45,45,75,84,84,4
42 Agder6,13,64,75,76,26,06,07,76,65,4
46 Vestland3,02,63,43,23,53,53,63,73,22,8
50 Trøndelag4,63,83,34,14,73,94,75,64,34,5
54 Troms og Finnmark7,23,04,95,04,44,94,76,65,84,8
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder (og kjønn) som befolkningen i landet.