Nye mottakere av uføretrygd, etter fylke og uføregrad. 1. kvartal 2011-2020. Antall.

 2011201220132014201520162017201820192020
I alt7 52910 7195 7737 7866 3568 3118 9999 2999 7648 906
Østfold5371 233477430415592724874539-
Akershus5405854251 094471644775959931-
Oslo5358504141 0455217027637879661 187
Hedmark4001 040154487355418345292350-
Oppland356294276463299288335310424-
Buskerud319354219446344385495549469-
Vestfold273348313362451495517559501-
Telemark324520278206234307341283371-
Aust-Agder224347136181193232262199357-
Vest-Agder325572192229218415389442434-
Rogaland515544474489512583743777706634
Hordaland759607660523457712788817670-
Sogn og Fjordane17321784259178129154134195-
Møre og Romsdal335615333252288433362424419281
Sør-Trøndelag510564434374429590421---
Nord-Trøndelag311323242135164234283---
Nordland414737367327320562623530621452
Troms355570156286293269336252510-
Finnmark20221368103109145184187198-
Viken---------1 894
Innlandet---------760
Vestfold og Telemark---------769
Agder---------663
Vestland---------694
Trøndelag-------8361 007865
Troms og Finnmark---------520
Bosatt i utlandet, ukjent12218671951051761598896187
Uføregrad under 1002 0622 9891 5711 7531 7172 1672 3382 3662 7282 362
Østfold1262741138197131149207124-
Akershus163145114228121155198238260-
Oslo1051668819499146148149225252
Hedmark105286441151021231127296-
Oppland11387591131119610187152-
Buskerud979248817997103125119-
Vestfold591146583111131127161151-
Telemark8314485346393909096-
Aust-Agder5893374758606147102-
Vest-Agder122175685672133113113121-
Rogaland138148131133145127189186197160
Hordaland205200195115110183215211205-
Sogn og Fjordane527932915540534169-
Møre og Romsdal105207106607913710612414178
Sør-Trøndelag144193133115130174122---
Nord-Trøndelag1041227747577696---
Nordland1072111197098141183140172126
Troms981774060937010881131-
Finnmark555312242237474232-
Viken---------479
Innlandet---------211
Vestfold og Telemark---------234
Agder---------182
Vestland---------194
Trøndelag-------245319293
Troms og Finnmark---------127
Bosatt i utlandet, ukjent23235615171771626
Uføregrad 100 *)5 4677 7304 2026 0334 6396 1446 6616 9337 0366 544
Østfold411959364349318461575667415-
Akershus377440311866350489577721671-
Oslo430684326851422556615638741935
Hedmark295754110372253295233220254-
Oppland243207217350188192234223272-
Buskerud222262171365265288392424350-
Vestfold214234248279340364390398350-
Telemark241376193172171214251193275-
Aust-Agder16625499134135172201152255-
Vest-Agder203397124173146282276329313-
Rogaland377396343356367456554591509474
Hordaland554407465408347529573606465-
Sogn og Fjordane121138521681238910193126-
Møre og Romsdal230408227192209296256300278203
Sør-Trøndelag366371301259299416299---
Nord-Trøndelag20720116588107158187---
Nordland307526248257222421440390449326
Troms257393116226200199228171379-
Finnmark147160567987108137145166-
Viken---------1 415
Innlandet---------549
Vestfold og Telemark---------535
Agder---------481
Vestland---------500
Trøndelag-------591688572
Troms og Finnmark---------393
Bosatt i utlandet, ukjent991636689901591428180161
*)Uføremottakere med uoppgitt uføregrad er inkl blant "Uføregrad 100"