Mottakere av uførepensjon som andel av befolkningen *), etter fylke. Aldersstandardiserte tall. Pr. 31.12.2005-2014 **). Prosent.

 2005200620072008200920102011201220132014
I alt10,210,09,89,69,59,59,59,59,39,4
Østfold12,011,911,811,811,711,912,112,412,412,8
Akershus7,77,57,37,27,06,96,86,66,56,6
Oslo8,58,28,07,67,37,17,07,06,86,9
Hedmark12,111,811,411,210,910,811,011,310,911,6
Oppland10,710,410,210,09,89,910,310,410,611,1
Buskerud8,98,68,38,38,38,28,28,07,98,1
Vestfold11,711,411,110,810,410,310,210,19,910,3
Telemark12,011,711,611,611,711,812,112,412,111,8
Aust-Agder12,612,211,911,711,611,812,012,011,912,2
Vest-Agder12,712,311,811,511,211,411,711,811,511,9
Rogaland8,58,38,17,97,87,87,87,87,87,8
Hordaland8,78,38,18,08,18,28,28,28,08,1
Sogn og Fjordane8,58,28,18,07,87,67,57,57,37,5
Møre og Romsdal9,19,08,78,58,38,38,48,48,18,3
Sør-Trøndelag10,410,210,09,99,79,910,09,99,69,6
Nord-Trøndelag10,310,19,910,110,310,611,011,111,010,9
Nordland12,011,811,711,711,611,611,711,811,511,5
Troms11,811,711,611,511,311,411,511,510,910,8
Finnmark12,312,312,212,011,611,711,511,611,110,8
*)Befolkningen i alderen 18-67 år. 11/12 av 18-åringene og 1/12 av 67-åringene er inkludert.
**) Aldersstandardisert: andelen uførepensjonister man ville hatt i fylket hvis befolkningen i fylket hadde samme fordeling etter alder som befolkningen i landet.