Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2014-2023. Antall.

 2014201520162017201820192020202120222023
I alt76 82274 75273 18571 45660 58761 42362 27663 10263 64768 545
Sats 013 88413 00412 17811 439------
Sats 140 07438 75438 16737 65437 41737 17736 58735 82535 07736 526
Sats 216 21116 33716 16315 85416 57017 39918 38019 43619 84122 426
Sats 35 0855 0985 1415 0355 1445 3735 7916 3047 1167 995
Sats 41 5681 5591 5361 4741 4561 4741 5181 5371 6131 598
Kvinner i alt38 62337 33036 23035 13725 11425 24625 33625 49025 59427 455
Sats 012 32111 54410 80510 149------
Sats 118 33017 72617 39017 13717 03816 90716 57916 12015 73116 278
Sats 25 6315 6895 6665 5455 7515 9596 2186 6106 8147 775
Sats 31 6911 7211 7381 6861 7121 7701 9182 1152 3782 738
Sats 4650650631620613610621645671664
Menn i alt38 19937 42236 95536 31935 47336 17736 94037 61238 05341 090
Sats 01 5631 4601 3731 290------
Sats 121 74421 02820 77720 51720 37920 27020 00819 70519 34620 248
Sats 210 58010 64810 49710 30910 81911 44012 16212 82613 02714 651
Sats 33 3943 3773 4033 3493 4323 6033 8734 1894 7385 257
Sats 4918909905854843864897892942934
Hjelpestønadssats 0 opphørte fra 1. juli 2018, og dette medførte at antall mottakere av hjelpestønad gikk ned med ca. 11 000 personer.

Hjelpestønadsmottakere, etter kjønn og sats. Pr. 30.09.2014-2023.Prosent.

 2014201520162017201820192020202120222023
I alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 018,117,416,616,0------
Sats 152,251,852,252,761,860,558,756,855,153,3
Sats 221,121,922,122,227,328,329,530,831,232,7
Sats 36,66,87,07,08,58,79,310,011,211,7
Sats 42,02,12,12,12,42,42,42,42,52,3
Kvinner i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 031,930,929,828,9------
Sats 147,547,548,048,867,867,065,463,261,559,3
Sats 214,615,215,615,822,923,624,525,926,628,3
Sats 34,44,64,84,86,87,07,68,39,310,0
Sats 41,71,71,71,82,42,42,52,52,62,4
Menn i alt100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Sats 04,13,93,73,6------
Sats 156,956,256,256,557,456,054,252,450,849,3
Sats 227,728,528,428,430,531,632,934,134,235,7
Sats 38,99,09,29,29,710,010,511,112,512,8
Sats 42,42,42,42,42,42,42,42,42,52,3