Menn med foreldrepenger i løpet av året 2008-2017, fordelt på fylke. Antall

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
 41 90545 52149 19355 18458 42758 91659 52458 38256 60755 346
Østfold1 8022 1242 3082 5482 6712 6762 6242 5672 5602 394
Akershus4 7645 0955 3976 0806 2516 3286 4536 4186 2706 233
Oslo5 8686 5307 2607 7858 1558 0908 5728 5888 2598 180
Hedmark1 4261 3861 5101 6731 7451 8131 6741 6271 5261 491
Oppland1 3531 4261 6101 7421 8271 7971 7771 7691 5431 653
Buskerud2 1092 2322 3402 6002 7662 9022 8582 8172 8082 538
Vestfold1 7061 7861 9192 1642 3432 3332 2872 2462 3132 179
Telemark1 0921 1891 2231 4391 6721 5841 6721 5281 4111 480
Aust-Agder9469941 0131 2001 3021 3461 3021 2521 1611 106
Vest-Agder1 4891 7051 9372 1752 3912 4472 5202 2952 1992 122
Rogaland4 2054 7825 2196 2856 6286 7426 6746 6286 2866 089
Hordaland4 4424 7895 0015 7566 2406 1956 3106 2326 2856 065
Sogn og Fjordane1 0401 0211 1211 2481 3341 3231 2321 2401 1711 149
Møre og Romsdal2 2472 3632 5462 7752 8973 0313 0812 9282 7862 765
Sør-Trøndelag2 6982 8863 2003 5523 6323 7033 7533 7953 6483 652
Nord-Trøndelag1 0271 1091 1491 3101 4261 4291 5421 4371 3861 305
Nordland1 6691 9332 0572 2162 3682 3722 3852 2012 1392 065
Troms1 3921 3881 5391 7111 7611 7271 7541 6831 6611 642
Finnmark547634651727758774739704702662
Bosatt i utlandet83149193198260304315427493576
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år

Menn med foreldrepenger i løpet av året 2008-2017, fordelt på fylke. Prosent

Fylke2008200920102011201220132014201520162017
 100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0100,0
Østfold4,34,74,74,64,64,54,44,44,54,3
Akershus11,411,211,011,010,710,710,811,011,111,3
Oslo14,014,314,814,114,013,714,414,714,614,8
Hedmark3,43,03,13,03,03,12,82,82,72,7
Oppland3,23,13,33,23,13,13,03,02,73,0
Buskerud5,04,94,84,74,74,94,84,85,04,6
Vestfold4,13,93,93,94,04,03,83,84,13,9
Telemark2,62,62,52,62,92,72,82,62,52,7
Aust-Agder2,32,22,12,22,22,32,22,12,12,0
Vest-Agder3,63,73,93,94,14,24,23,93,93,8
Rogaland10,010,510,611,411,311,411,211,411,111,0
Hordaland10,610,510,210,410,710,510,610,711,111,0
Sogn og Fjordane2,52,22,32,32,32,22,12,12,12,1
Møre og Romsdal5,45,25,25,05,05,15,25,04,95,0
Sør-Trøndelag6,46,36,56,46,26,36,36,56,46,6
Nord-Trøndelag2,52,42,32,42,42,42,62,52,42,4
Nordland4,04,24,24,04,14,04,03,83,83,7
Troms3,33,03,13,13,02,92,92,92,93,0
Finnmark1,31,41,31,31,31,31,21,21,21,2
Bosatt i utlandet0,20,30,40,40,40,50,50,70,91,0
Tallene gjelder foreldrepenger ved fødsel
Foreldrepenger kan gis inntil barnet fyller tre år. Dermed kan èn og samme person ha utbetaling av foreldrepenger (periodevis) over flere år, og vil da telle med i statistikken i hvert enkelt år