NAV inviterer oppstartsbedrifter til å levere arbeidsmarkedstiltak
NAV søker nye løsninger for å hindre utenforskap blant unge, og inviterer ideelle aktører, oppstartsbedrifter og andre til å bli med i konkurransen om å videreutvikle avklaringstiltaket.
Fredag ble prosjektet «Unge på vei til jobb» lagt ut på doffin.no og startoff.no. Prosjektet er en del av regjeringens StartOff-satsing, og NAVs første innovative anskaffelse av arbeidsmarkedstiltak. – Mange unge strever med å få fotfeste i arbeidslivet, og flere står i fare for å havne utenfor arbeidsmarkedet over lengre tid. Vi ser nå på ulike muligheter i arbeidet med å hjelpe flere av disse menneskene i jobb. Blant annet ønsker vi å finne ut av om det er alternative måter å gjennomføre arbeidsavklaring på, enn de vi benytter oss av i dag, sier arbeids- og velferdsdirektør Hans Christian Holte.
Vil øke bruken av innovative anskaffelser
Utenforskapsmeldingen (St.Mld 32 (2020-2021) som kom tidligere i år, peker på at det kan være krevende for små aktører, eller aktører med nye ideer, å få innpass på tiltaksfeltet. Dette kan bety at nye løsninger som får flere i jobb eller utdanning, ikke blir prøvd ut. Målet med økt bruk av innovative anskaffelser på tiltaksområdet, er å styrke videre utvikling og fornyelse av virkemidlene. – Vi er ikke misfornøyde med avklaringstiltaket slik det fungerer i dag, men vi er nysgjerrige på om det kan være andre måter å gjennomføre tiltaket på. Blant annet mener vi det er interessant å undersøke om det er tilnærminger som motiverer arbeidssøkerne til større egeninnsats og som gir mer eller bedre arbeidsutprøving. Dersom vi lykkes med prosjektet, vil vi etterspørre løsningene i senere, regionale anskaffelser, sier Holte.
Deltar i StartOff
Prosjektet «Unge på vei til jobb» er ett av flere NAV-prosjekt som anskaffes gjennom StartOff. Et annet prosjekt er «Rekrutteringsløsninger for brukertjenester», som henvender seg til teknologimiljøene, hvor oppdraget er å utvikle bedre brukertestverktøy. – For at vi i NAV skal kunne utvikle stadig bedre tjenester, trenger vi nytenkningen og innovasjonskraften som er i oppstartsbedrifter, eller hos andre, mindre aktører. Dette gjelder hele offentlig sektor, og ofte har vi også sammenfallende utfordringer. Hvis vi klarer å finne nye løsninger gjennom slike prosjekter, for eksempel teknologiske løsninger eller bedre prosesser, vil de ikke bare komme NAVs brukere til gode, men alle som trenger den type løsninger, sier Holte.