På grunn av corona-viruset er det begrenset utstedelse av sjøbøker i perioden pandemien varer. Det vil etter avtale utstedes sjøfartsbøker til sjøfolk i utenriksfart som må ha sjøfartsbok, men ikke til sjøfolk i innenriksfart som strengt tatt ikke trenger sjøfartsbok. 

Ta direkte kontakt med saksbehandler for timeavtale. 

Her finner du kontaktpersoner i ditt fylke:

Fylke/Kontor Kontaktpersoner:
Østfold: NAV Fredrikstad  

Terje Stubbrud Tlf: 55 55 33 33

Oddbjørn Larsen Tlf: 55 55 33 33

Pernilla Falk Hansen Tlf: 55 55 33 33 

Janne Lørdahl Tlf: 55 55 33 33

E-post: nav.fredrikstad@nav.no

Oslo/Akershus: NAV Gamle Oslo  

Turid Vesteng  Tlf: 92 80 36 49 E-post: turid.vesteng@nav.no    Inge Lyssand Tlf: 41 29 70 79 E-post: inge.lyssand@nav.no 

Maritim kontroll hos Gamle Oslo  har telefon: 48 19 73 27.  

Vestfold: NAV Sandefjord     Gunn Sørby Tlf: 55 55 33 33 / 922 56 510 E-post: gunn.sorby@nav.no Camilla Falkenhaug Tlf: 55 55 33 33 E-post:camilla.falkenhaug@nav.no
Telemark: NAV Porsgrunn      Inge Darrud Tlf: 46 44 30 50 E-post: inge.darrud@nav.no   Tore Lundgren Tlf: 41 27 85 15 E-post: tore.lundgren@nav.no
Aust-Agder NAV Arendal    Monica Friis-Jacobsen Tlf: 91 36 66 51 E-post: monica.friis-jacobsen@nav.no  
Vest-Agder: NAV Kristiansand     

Berit Austad Tlf: 48 20 98 23 E-post: Berit.Austad@nav.no

Anne Lise Stedjan Tlf: 45 24 75 61 E-post: Anne.Lise.Stedjan@nav.no

Frank Ståhl Tlf: 93 46 11 69 E-post: Frank.Stahl@nav.no

Rogaland: NAV Marked Midt-Rogaland

Nimet Yasar Tlf: 481 87 554 E-post: nimet.yasar@nav.no

Nina Vikshåland Tlf: 481 87 554 E-post: Nina.Elisabeth.Vikshaland@nav.no

Nord-Rogaland: NAV Marked Nord-Rogaland

Rigmor H. Grønbech Tlf: 907 54 280 E-post: rigmor.haldis.gronbech@nav.no 

Ingunn Fagerland Tlf: 950 81 429  E-post: ingunn.fagerland@nav.no 

Åse Hjortland Tlf: 412 82 935 E-post: ase.vannes.hjortland@nav.no 

Hilde Lillesund Tlf. 958 52 361 E-post: hilde.lillesund.@nav.no 

Vestland: NAV Bergenhus 

Tlf: 902 35 175  E-post: nav.bergenhus@nav.no

Møre og Romsdal:   NAV Ålesund  

Alona Kvale Tlf.:406 04 524 E-post: alona.kvale@nav.no  

Steinar Slyngstad Tlf: 55 55 33 33 / 40 49 80 14 E-post: steinar.slyngstad@nav.no

NAV Kristiansund     Mette Grøtte Tlf: 412 92 762 E-post: mette.grotte@nav.no

Helge Kvalvaag Tlf: 406 49 920 E-post: helge.kvalvaag@nav.no

Trøndelag: NAV Maritim kontroll-Trøndelag

Postadresse: Postboks 2994 Torgarden, 7438 Trondheim Besøksadresse: Peder Falcks veg 31 a, 7044 Trondheim (NAV Falkenborg) Telefon: 73 43 80 10

Annbjørg Sandvik Tlf: 413 94 652 // 55 55 33 33 E-post: anbjorg.kristin.sandvik@nav.no 

Nordland: NAV Bodø  

Rita Bang Tlf: 477 19 033 E-post: rita.bang@nav.no 

NAV Narvik   Jan Krister Pedersen Tlf: 412 74 594 E-post: jan.krister.pedersen@nav.no

Troms: NAV Tromsø  

Ta kontakt for timeavtale på telefon eller e-post. Avtalene settes opp mellom klokken 08.00–14.00 (mandag til fredag).

Tlf: 902 40 250 E-post: nav.tromso.maritim@nav.no 

 

Finnmark: NAV Hammerfest   Oddrun Anita S. Opdahl Tlf: 412 18150  E-post: oddrun.anita.sjoveian.opdahl@nav.no