Publisert 08.05.09
MEMU er kåret til landets beste interne bedriftsblad i 2008, i konkurranse med over nitti bidrag fra offentlig og privat sektor.
Prisen som årets beste internblad deles ut av Kommunikasjonsforeningen. I juryens begrunnelse står det blant annet:
”Midt opp i all negativ oppmerksomhet har de klart å holde fokus, og leverer et magasin med åpenhet, gode saker, originale vinklinger, variert bruk av journalistiske virkemidler – alt innpakket i vel gjennomarbeidet design. Dette er et konsept som holder – i gode som tøffe tider.”
Arbeids- og velferdsdirektør Tor Saglie sier han er stolt over prisen. Han er også glad for at MEMU tør å rette kritisk søkelys mot det arbeid som gjøres i og rundt reformen, og at bladet tar opp viktige problemstillinger.
– For at vi som organisasjon skal utvikle oss, er det viktig at vi har takhøyde og at ansatte føler at de kan gi uttrykk for sitt syn. På dette området er MEMU en sentral kanal. I tillegg forteller bladet om brukeropplevelser, samarbeidspartnere og ikke minst gode erfaringer med tiltak og virkemidler.
I 2007 ble NAV nummer fire i kåringen av beste internblad.
MEMU, som er en forkortelse av Mennesker og muligheter, kommer ut fem ganger i året, og kom ut første gang høsten 2006.